Çanakkaleden Seçimler Işığında Türkiyeye Bakış

evet bir yerel seçim sürecini daha geride bırakmış bulunuyoruz. kimileri kaybwtti kimileri sevindi ama bence Çanakkale kaybetti. şimdi bazılarınız neden diye soracak; hemen cevaplayayım o zaman Çanakaleyi 15 yılı aşkın bir süredir elinde tutan sol zihniyetin neler yaptığı ortada asya ile avrupa arasındaki köprü şehir harabe halinde ” bunu ben söylemiyorum çanakkaleyi ziyaret eden yerli gezmenler söylüyor” alt yapıasfaltı söküp yerine parke taş döşeme anlayışına dayanıyor “TABİ PARKE TAŞ FABRİKASI KİMİN ORASINI BEN BİLİYORUM AMA BİLEMEM” güzelim kordon çöktü çökecek “gerçi geçen yıl hatırlarsınız atın çaprazı çökmüştüde sağolsun beledyemiz hemen yamasını yaptı.” doğruya doğru ulaşım konusunda yaptıklarına diyecek yok belediyemizin Konyada şehirden üniversiteye 50 kuruşa gidebiliyorsunuz hemde 35 km yolu Çanakkalede bu mesafeyi şehir içiyle gitmek isterseniz heralde cebinizi elkart doluma boşaltmanız lazım. atbi seçim akşamı belediye başkanımızın konuşmasına değinmeden geçemeyeceğim. olabildiğine sarhoş nidalarıyla bu gün ambulleri söndüedük -iktidar partisinin logosunu kastediyor- uzun uzadıya çanakkaleden çıkın ezinede mola verin ordan altınoluk, akçay, burhaniye,ayvalık,izmir, kuşadası diye sayıp bu istikamette gidenlerin belediyelere uğrayıp CHP belediyelerine yani, çay içmelerini misafir olmalarını kendilerini konuk edeceklerini anlatıyor. tabi Çanakkale belediyesinde CHP kimliğinizi göstermeden bunları yapmanız bir hayal gerçi herhalükarda hayalde biz gene böyle söyleyelim. ozaman başkanın söyleminden şunu çıkarıyorum ben, CHPliler ülkemizin kıyı kesiminde dolaşsın  diğerleri ise iç kesimlerde dolaşsın. bu sözler mülkiye bitirmiş bir başkana ait olabilirmi? bence hayır!

Türkiye bu zihniyetten çok çekti ve malesef halada çekiyor. barış kentinin halkıda “Çanakkaleliler” beş yıl daha gericiliğe, irticaya ( bence bu iki fikriyatın Türkiyedeki en iyi yansıtıcısı sol ideolojidir) evet dedi. biz Türkiyeye demokrasiyi getirdiklerini idda eden CHP lilerden daha gerçek demokratikler olarak Çanakkalelilerin tercihine saygı gösteriyoruz. ne orduyu göreve çağırıyoruz nede yerel bir darbe hazırlığ içindeyiz. sadece yapmamız gereken Çanakkalelilere derdimizi anlatabilmektir. aslında ismi ne olursa olsun bir sağ parti temsilcisinin Çanakkalede belediyeyi aldığı zaman içki içenlerin kafasının kesilmeyeceğini, elele tutuşan sevgililerin recmedilmeyeceğini ve bunun gibi yüzlerce safsatanın aslında solcu godamanların palavraları olduğunu Çanakkaleliye anlatabilirsek bir sonraki seçimde durumun değişeceğinden ümitvarım.


Ben artık Çanakkalede bağımsızlığımızın abideşmiş mekanlarını “barış kentine” aziz şehitlerimizin nulu kabirlerini Tarih ve kültür gezi alanına çeviren bir belediye istemiyorum.

SON OLARAK ŞUNU BELİRTEYİMKİ SEÇİMLERDE İKTİDAR PARTİSİNE NE GEÇMİŞTE NEDE ŞİMDİ OY VERMİŞ BİRİSİ DEĞİLİM. SADECE SOL İDEOLOJİNİN BİTMESİ İÇİN UĞRAŞAN BİRİSİYİM…. 

“Çanakkaleden Seçimler Işığında Türkiyeye Bakış” için 1 yorum

  1. Bunların çoğu yüce divanlık

    Seçimlerde yedikleri Osmanlı fiskesinden (tokat demeyelim çünkü benim bildiğim Osmanlı tokadı adamı gö… üstüne oturtur) sonra bildik açıklamalara, göz boyamalarına döndük. Paçaları tutuştu, genel seçimleri kaybederlerse başlarına gelecekleri biliyorlar!

    Yürek yok! savundukları “dava” mangal gibi yürek ister, adam gibi adam ister. Dava, uğruna ölünecek kadar büyük bir dava ise kaypak adamcıklarla savunulamaz!!!

    önder gürbüz
    http://www.gurbuz.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.