sülük, sülük nedir, sülük hangi hastalıklara iyi gelir ?

çok eskilerden beri kullanılan ama henüz biz türklerin tam olarak keşfetmediği sülük tatlı suda ya da karada bulunan solucangillerden bir hayvandır, ama sülüğü değerli kılan verdiği şifadır. aklınıza gelebilecek her hastalığa bir numaralı çaredir.

peki nerede bulunur ? hangi sülük alınır ?

sülük satıcıları eminönünde mısır çarsısı civarında bulunur, bazı semt ve köy pazarlarında da enderde olsa rastlanan bu hayvan gelişmiş avrupa ülkelerinde eczanelerde satılmakta, ameliyatlarda kullanılmaktadır.

sülük yeşil üzerinde siyah ince çizgileri olan bir görünüme sahiptir. koyu renk sülüklerden kaçınınız onlar daha önce kan emmiş sülüklerdir ve vucüdunuzda kullanmanız tehlikelidir. mümkün olduğunca cılız ve yeşil sülükleri tercih ediniz.

sülük hangi hastalıklarda kullanılabilir ?

cildiye alanına giren tüm hastalıklarda kullanılabilir, sülüğün hiç bir zararı yoktur.


basura iyi geldiği herkes tarafınca bilinmektedir.

gençlikten itibaren göz kenarlarına konulduğunda ömür boyu göz probleminiz olmaz.

dil ve ağız çevresinde çıkan yara için doktorlar krem verir ama ağızda tükürük olduğu için krem etki göstermez, midenize giden yolu tıkadığınız takdir yani sülüğün midenize kaçmasını engelleyerek bunu ağız içinde kullanabilirsiniz ( dilinde yara çıkan biri diline kaset kapağı ile sıkıştırıp şifa bulmuş).

varislere iyi gelir, ağrıları azaltır.. zaten sülük temel olarak vucuttaki pis kanı emer, temiz kanı emmez.

bir belgeselde yüzünün derisi kalkmış bir insanın yüzünü bir türlü tedavi edemiyorlardı ve bunu sülükle başardılar, ameliyatın yapıldığı yer amerika.

şakaklara konulduğunda kronik baş ağrılarını geçirir.

vucudunuzun bir yerinde pis kan birikmesine karşı olan şişliklerde kullanabilirsiniz.

kolostrol, tansiyon gibi yaygın hastalıkların geçmesi için idealdir.

güzellik içinde yüzde sülük kullanmak etkilidir, sivilce, akneleri geçirir, kırışıkları yok eder.. demi moore’un güzelliğinin sülükten geldiği söylenir.

ismi tıp dilinde farklı olabilir ama sülük bünyedeki tüm iltihapları yok edebilir.

felç, kalp, damar, kulak, boğaz, sırt ve bel problemlerine kadar bir çok hastalıkta kullanılır.

sülük nasıl kullanılır ?

aldığınız sülükler size su dolu bir pet şişe içinde kapağında delikler olacak şekilde verilir. evde gelip problemli bölgenizi açar ( tabi temiz olması gerek) şişeyi oraya doğru tutarsınız eğer dokunmak istemiyorsanız. gerisi sülüğe kalır, o zaten gezinerek sorunlu yeri bulur ve minik bir ısırıkla pisliği emmeye başlar, bazı zamanlarda bir sülük yetersizdir, hastalığın büyüklüğüne ve bölgeye göre daha fazla sülük koymak gerekir. problemi çözdükten sonra sülük kendi kendine yere düşer, önemli bir husus ise o emme işlemini yaparken onu sakın etinizi bırakması için zorlamayın.. ama illaki bırakmasını istiyorsanız emdiği yerin üzerine tütün serpin. sülük yere düştükten sonra batticon adlı amerikan tendirdiyotunu bir parça pamuğa döküp, o pamuğu yaranın üstüne koyup üstünden yara bandıyla bantlarsınız işte bu kadar.. belki üstünden bandajla sararsınız daha rahat hareket edersiniz.

emilmiş sülükleri isterseniz sağabilirsiniz yani uç kısmından çektirerek emdiği kanı boşaltıp tekrar kullanabilirsiniz, bunu yaparsanız çıkan kanın rengine inanamazsınız.. ama herkesin içi almaz eğer öyleyse toprağa gömebilir yada çöpe atabilirsiniz..

bir iki güne geçer minik yaranız, ve çok rahatlarsınız.

lakin sülük kiraz zamanı konulmaz diye rivayet vardır.

evimizde şişeler içinde sülükler vardır bizim, annem muhabbet ettiği birinin hastalığı olduğunu öğrenince eve davet edip gel sülük koyalım der, şuana kadar herkese iyi geldi, en çokta kendisi için kullanır, hala hastalığı olmamasının,genç durması ve güzel olabilmesinin nedeni bu olsa gerek.. otobüste giderken muhabbet edip tanıştığı insanlara dahi şifa olsun diye yardım etti bedelsiz i zaten sülüğün bir tanesi bir milyon kadar, sadece son zamanlarda birçok hastalığın kandan hava yoluyla geçmesini öğrendikten sonra sadece bildiği insanlara sülük koyuyor bu anlamda uyarmakta fayda var, ama dediğim gibi biz hiç tanımadığımız insanlara bile yardım amaçlı sülük koyup şifa bulmalarını sağladık, hiç bir riski yok.. hiç problem çıkmadı. korkmayın ve sağlığınız için doktorlara, ilaçlara boş yere para ödemek yerine deneyin.. tabi sülüğünde yetmediği yerde tıp illaki var.. sorularınız için yorum yazabilirsin en kısa zamanda cevaplarım..

bu yazının izinsiz alınması ve kopyalanması yasalara aykırıdır !!!

“sülük, sülük nedir, sülük hangi hastalıklara iyi gelir ?” için 219 yorum

 1. istanbuldan yazıyorum benim eşim58 yaşlarında 6 seneden beri bel ağrısı çekiyor şu anda yamuk zorlada olsa y ürüyor sizin öneriniz nedir saygılarımla hüseyin karahan 1950@hotmail.com sultangazi istanbul o542,458,27,91

 2. Ben de bacagima bi kaç gün önce suluk koydum ama hala iyileşmedi ağrı da yapıyor korkmaya başladım bu uygulamanın kangiren yaptigini da duydum olabilir mi böyle bişey

 3. Benim annemin memesinde büyük kistt var acaba suluk iyi gelirmi bana cevap yazarsanız çok mutlu olurum

 4. Benim annemin memesinden büyük kistt var acaba suluk iyi gelirmi bana cevap yazarsanız çok mutlu olurum

 5. Benim annemin memesinden büyük kistt var acaba suluk iyi gelirmiş bana cevap yazarsanız çok mutlu olurum

 6. Hangi hastalıkta nereye konulacağını burada yayınlayabilirmisiniz….Mesela variste nereye, körlükte nereye, migrende nereye, cisellikte nereye, kırışıklık gidermede nereye, unutkanlıkta nereye konulacak..??? selamlar saygılar..

  1. Bel fıtığına iyi gelir avrupada sülük ve bel fıtığı diye tıklarsanız karşınıza çıkar ve türkiyedede bu çok yaygın ALLAHIN izniyle hacamat ve sülük günümüzün tedavi şeklidir

 7. benim ablam hemşire ona sordum sivilceye yararmı diye oda dede ki yararda ergenlik sivilcesine hiçbir şey yaramazmış ben kullanıom sprrrrrr oluyo

 8. iyi akşamlar,bana doktor aşil tendiniti teşhisi koydu. istirahat edeceksindedi. acaba sülük bu rahasızlık için kullanılabilirmi

 9. iyi akşamlar,bana doktor aşil tendiniti teşhisi koydu. istirahat edeceksindedi. acaba sülük bu rahasızlık için kullanılabilirmi

 10. merhaba kalp damar tkanıklığı için sülük koydurdum ayagımın dizkapağı kısmına da koyduk ve çokk şişti ama baya korkuyorum kızardı ne yapayım sülükleri tıpbi diye aldım.

 11. mkat çatlağı için koysak olurmu sülükleri hemoroit için olur deniyo ama cevaplarsanız çok sevinirim

 12. hareket ederken sırtımda rahatsız edici ağrılarım oluyor sülük iyi gelirmi nasıl kullanmalıyım

 13. hareket ederken sırtımda rahatsız edici ağrılarım oluyor sülük iyi gelirmi nasıl kullanmalıyım

 14. benim babam 3 yıldır zona hastalığı cekiyor zona sonrası nefrolik ağrılar başladı sülük tedavisiyle gecermi

 15. Arabi ayların tek sayılı günlerinde ve çarşamba cuma cumartesi günleri sülük yapılmaz yaparlarsa şifası olmayan hastalık olur hadisi şerifte buşekilde bildirilmistir dedi ki:

  Seyma

 16. slm .sulukleri kendimde kullandiktan sonra tekrar kullanilmadigini dile getiriyorlar ,bu dogrumudur ve bu canlilar ölduruluyor mus buna karsiyim …… lütfen cevablandirin tesekür ediyorum .

 17. Selam bende intaapli romantizmam var tedavi görüyorum ama faydasını da göremedim suluk tedavisi olurmu cevap verirsenoiz sevinirim tsk

 18. olagan ustu muzice sülük kist olanlara cok iyi geliyo kendim uyguladim zaman kaybetmeden uygulayin her hastaligin doktoru sülük supheniz olmasin

 19. kulaktaki işitme kaybına iyi geldiği söyleniyor doğru mudur??? eğer doğruysa ne şekilde kullancaz.. kulağa nasıl uygulamamız lazım bu sülük tedavisini..cevap yazarsanız sevinirim..

 20. VALLA SÜLÜK BENİM BEL AĞRIMI GEÇİRMİŞTİ ,EMİNÖNÜNDEN 3-4 TANE ALIP SIRTIMA KOYDUM ,1 SAAT DURDU DÜŞMEDİLER ,KENDİM DÜŞÜRDÜM ,SÜLÜĞÜN YAPPIŞTIĞI YER 1 GÜN BOYUNCA KAPANMADI YANİ KAN DURMADI ,ERTESİ GÜNLERDE YAVAŞ YAVAŞ İYLEŞTİ İZLERDE KALMADI . BENİM TAVSİYEM SÜLÜK KONUSUNDA TECRÜBELİ KİŞİLERDEN YARDIM ALIN ,KENDİ BAŞINIZA YAPMAYIN …..

 21. benim bel fıtığım var nasıl kullanacağım nereye koyacağım bacaklarıma kalçama vuruyor ağırılar acil cevap lütven birde nerden bulacağım sülük

  1. benim bel ağrımı geçirmişti ,nerde oturuyorsun ? istanbulda eminöni bit pazarında satılıyor ,beline 3-4 tane koyabilirsin ,eczaneden şırınga alıp ucunu kes ,şırıngaya çek sülüğü ,uygulanacak bölgeyi temizledikten sonra koy ,bunun için birinden yardım al . pamuk falan lazım olabilir kanı durdurmak için ,sülükleri kendin çekme ,doyduklarında kendileri bırakır 1 saat kadar.

 22. Sülüğü kiraz amanı koymamalı riveyetini yazmışsınız ama bu konu hakkında bilgi vermemişsiniz. . Ben bu konu hakkında bilgi almak istiyorum. Yüz ve ağız içine nasıl konur bu konuda da bilgi verirseniz çok memnun olurum. tşk. ederim. hoşcakalın.

 23. Babamın ayağına sülüğü koyduk ama yaklaşık 1 hafta sonra tentürdüyotla pansuman yapmaya başladık yara mikrop kapmış mıdır ?

 24. merhaba benim sag gögüsümde kitle gibi bir şişlik var doktorlara gittim ilk başta iltihap dediler ilaç tedavisi gördüm ama fayda etmedi tekrar gittiğimde gögüsümden parça aldılar ve ben sülük le tedavi düşünüyorum bunu nette araştırdım ama bir türlü bilgi edinemedim bana yardımcı olurmusunuz ?

 25. merhaba benim sag gögüsümde kitle gibi bir şişlik var doktorlara gittim ilk başta iltihap dediler ilaç tedavisi gördüm ama fayda etmedi tekrar gittiğimde gögüsümden parça aldılar ve ben sülük le tedavi düşünüyorum bunu nette araştırdım ama bir türlü bilgi edinemedim bana yardımcı olurmusunuz ?

 26. merhaba. sülük’ün çoğu hastalığa iyi geldiğini biliyorumda sedef hastalığı için birşey ifade ediyormu acaba? ilgi ve alakanız için şimdiden teşekkür eder, saygılar sunarım…

 27. ben 2.5 3 aydır bel fıtıgı amelıyatında hastane mıkrobu kaptıgım için yatıyorum.kemık ılgı odemi dedıler agrılarım var ve bana suluk ıyı gelırmı bunu merak edıyorum cevaplandırırsanız sevınırım

 28. selamun aleyküm,ben ataksihastasıyım.sarhoşlar gibiyürüyorum daha doğrusu bağımsız yürüyemiyorum.sülük tedavisi iyi gelirmi? acil cevap

  1. akrabam”yılancık”hastası idi 20 yıl gitmediği yer kalmadı,nihayet”Bayburt,taki ziyaret yılanı”
   ile tedavi gördü”Allaha şükürler olsun sağlığına kavuştu,Bayburttaki ziyaret yılanları harika
   zarasız,Allahımızın İnsanlara “lütfü-keremi”30 yakın hastalığa fayda sağlamıştır,herkese tav-
   siye ederiz.abdullah:irt:tlf:0(458)2116814.Bayburt/TÜRKİYE.

 29. 8 yaşında oğlum doguştan glokom göz tansiyonu hastası sülük tedavisi iyi gelirmi acele cevap yazarsanız sevinirim.

  1. şifa baharat Bayburtta,dolayısıyla,bel-boyun fıtığı ameliyatsız çözüm,migren,emes hastalarıda
   fayda gördü herkeses tavsiye ederiz,irt:tlf:0(458)2116814…Bayburt.
   herbalist A.Kadir beye ve gıda mühendisi Tuğrul Aksoya teşekkür ederim.Abdullah Biricik.
   Almanya.

 30. ben sülük tedavisini yapıyorum daha 1 hafta oldu erşimin ayak egzamalarına uyguladım 2 gün sonrasında egzamaları geçti şimdide bacak ağrılarına kullanıcam kesinlikle korkmayın çok güzel bir tedavi yöntemidir :)

 31. slm
  bende iki yıldır sedefle ugraşıyorum bir çare bulamadım sülük sedef hastalıgına iyi gelirmi allah rızası için yardımcı olurmusunuz şimdiden tşk ederim cevabınızı belkiyorum

  1. sivasta sedefle ilgili kangal balıklı cermık var orasını tavsıye edrım bır araştır ıyı gelecektir

 32. Ben şerife güler benım kolstrum var ve birde kulak zarı cok ses yapıyor ben ne yapa bılırım bana yrdımcı olursanız memunun olrum allah rızası icin ben daha yenı duydum

 33. ben sülük attım sırtıma bugün üç gündür kupaylada çekerek daha sonra kirli kanı temizledi çokkan gitti tansiyonum düştü kalbim çokhızlı atıyor sülüklerinde ne derece temiz olduğuna bakmadım kulanılmamış dedi

 34. ben sülük attım sırtıma bugün üç gündür kupaylada çekerek daha sonra kirli kanı temizledi çokkan gitti tansiyonum düştü kalbim çokhızlı atıyor sülüklerinde ne derece temiz olduğuna bakmadım kulanılmamış dedi

 35. Ben göz tansiyon hastasıyım. Göz tansiyonuna sülük iyi gelir mi? En kısa zamanda cevabınızı bekliyorum.

 36. Bel fıtığım var ağrılarım kullansam iyi gelirmi. Nasıl kullanmalıyım dedi ki:

  Bel ağrılarıma iyi gelirmi nasıl kullanmalıyım

 37. Daha önce kullanılan bir sülük ise , göremeyeceğimiz küçük bir kan parçası yoluyla herhangi bir hastalık bulaştırabilirmi ? mümkünmüdür bu ?? Cevap verirseniz sevinirim..Teşekkürler..!

 38. Yüzdeki egzamaya ve sivilce lekelerine iyi gelir mi? Alerji sonucunda egzama oluştu yüzümde. Ve saç dökülmesi sonucu oluşan açıklıklarda bir faydası olur mu? Ceavplarsanız çok memnun olurum. Teşekkür ediyorum..

  Hayırlı Akşamlar..

 39. merhaba yüzüme uygulamak ıstıyorum evde kendımız uygulayabılırmıyız yoksa ehlımı olması gerekır ,izlerı uzun süre kalıyormu .teşekkurler

 40. Selam yüzüme uygulamak ıstıyorum henuz 25 yasındayım fakat bazı bölgelerde sıyah nokta ve sıvılcelerım var bı sorun olurmu ve kanama uzun zaman durmama olasılıgı varmı ? bırde evde kendımız uygulayabılırmıyız yoksa ehlımı olması gerekır

 41. El bileğimdeki kırılma nedeni ile ameliyat oldum ve sonra bir ay fizik tedavi gördüm.
  Elimde oluşan ödem nedeni lle elimin hareketi sağlanamadı. Sülük tedavisi ile el ve bileğimde oluşan ödem giderilebilirmi. Bir tavsiyeniz varmı.

 42. Şeker hastasıyım damar tıkanıklığından amalıyat oldum iki ay oldu tekrar parmaklarımdan yaralar oluştu kızarıklık var dört Aydırda böbrek nakli oldum kan cıvıtıcı ilaç kullanıyorum sülük tedavısı ola bilirmı yardımcı olursanız sevınırım Emın Sönmez adıyaman

 43. hocam benım yuzumde guneslekelerı var ne kullandıysam ıyı gelmedı acaba sulugn faydası olurmu

 44. böbrek yağlanması için de sülük kullanılabilir mi acaba ? ağrısına da iyi gelir mi? şimdiden teşekkürler

 45. 75 yaşında bir annem var 1 yıldır kaşıntısı var.diyaliz ve şeker hastası. kaşıntısı için sülük tedavisi iyi olur mu?
  ebu zeyd 08.03.2013

 46. BENİM 8 9 YAŞLARINDA ERKEK YEĞENİMDE SEDEF VARMIŞ AYAKLARINDAN KULAN İÇİNE KADAR ATTI SÜLÜK İŞE YARARMI ACABA ERKEN CEVAP VERSENİZ COK SEVİNİRİM

 47. merhaba benim her tarafım ağırıyo gözlerim bir ara kan oluyodu şimdide troit yüksek tansiyon yüksek kolestral yüksek yürüme bazen sağa sola yürüme dengesizliği başladı içime çarpıntı dizlerimde kuvvet olmuyo bazen tek başıma hiçbir yere gidemiyorum anlıyacağınız çarpıntı bende kanda yağ oranı çok yüksek bunu yapsam iyi gelirmi saygılarımla

 48. mumkunse bunun egıtımının nasıl alındıgı konusunda bana bır bılgı vere bılır mısınız mumkun mu acaba

  1. Arkadaş bunun bir eğitimi yok.su var nereye nasıl uygulanacak bunu bilmek lazım. Bunuda bir hekimde yapıyor biliyor bir ayşe teyzede yapıyor öncelikle bunu yapacaksanız araştıracaksınız

 49. Sülüklerle ilgili ögrenmek istediğiniz herşey için arayın size yardımcı olim ALLAHın izniyle herkese şifa diliyorum.05321664112

 50. Eklem lerde çok kötü agrılarım var..Bel kısmında aynı şekil. Dizlerde yine aynı şekil..Topougumda topuk dikeni var.. Bu hastalıklarımın tedavisinde sülük iyi gelirmi.. Lütfenn yardımmm.

  1. Emine-hanim bu tedavi iyi bilen olması gerekiyor; ozaman çok fayda görekseniz, hatta bütün sizin hastaliklardan kurtulmaya şansı olur.

 51. arkadaslar benim arterde tıkanma olduğundan dolayı damarlarsda kuruma varmış sağ gözüm görmüyor.sülük tedavisi işe yarra mı yapsam.bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Anonim: sizin da ayne şekilde iyi bilen birisi olmasi gerekiyor, ozaman gözün görür, ama evde yapmaya çalisirseniz hiç bir şey elde edemezseniz, bu tür tedavi seri olarak yapmaya gerekiyor, minimum 8-10 seans. Bazi yazdım yalniş kelemeler icin üzgünüm: ben yabanciim. Rusum. Ama az çok anaşiliyor, umarım. Rusya da 3-4 sene sülük tedavileyle uraşiyorum. En soru olursan lutfen sorun.

  2. ben inanıyorum sülügüğün tüm hastalıklara şifa oldugunu alanyada internette tanıştıgım derviş arkadaşımız 600 çeşit sülüğün içinde tek şifalı olan sülğgü ismiyle biliyor hrr sülük kullanılmamalı isteyen arkadaşın tel aşagıdadır..ismim irfan selammı iletin05321664112

  3. ben inanıyorum sülügüğün tüm hastalıklara şifa oldugunu alanyada internette tanıştıgım derviş arkadaşımız 600 çeşit sülüğün içinde tek şifalı olan sülğgü ismiyle biliyor hrr sülük kullanılmamalı isteyen arkadaşın tel aşagıdadır..ismim irfan selammı iletin05321664112

  1. evet sivilcelere iyi gelir ama en az sekiz sean her seansta toplamda 8 yada kanınız iyiyse 10 da olur suluk koyun ve 3 en gec 7 gunde tekrar olmalı. güzellik içinde kullanılıyor cildi genclestiriyor izleri kalmıyor kendi halinde bırakın kabukları koparmayın bide 1-2 gun yuzunuzu yıkalamyın yaralı yerleri. sifalar

  2. Çilde kesinlikle iyi gelir, her tür cilt hastalıklara iyi geliyor, sadece sizin yaş kaç bilmek önemli: çünkü genç yaşlardan bu tedavi yapmaya tavsiye etmiyorum: zor bir tedavi ve kurs yapmaya gerekyor 6-8 seans.

 52. şeker, tansiyon, romotoidatrit hastasıyım. En fazla romotoid adritten şikayetçiyim.Dokuz Eylül Ün. tedavi görüyorum. Doktorum, bu konuda bütün ilaçları denedim. Sonuç alamadık. Tek uygulamadığımız iğne kaldı istiyorsan onu uygulayalım dedi. 15 gün arayla üç iğne yapıldı. Biraz rahatlama olmuçtu. İğne aylık yapılması için gün aldım ve 15 . günde ağrılarım şidderlendi, kollarımın hareketi zorlaştı, doktorun randevüsünün gününü belklerken bu hastalığın sülükle tedavi edildiğini öğrendim. Romatizmadan kaynaklanan az kansızlık var. CRP 70 , kan sulandırıcı alıyordum, 15 gün önce kestim. Sülükle tedavi olabilirmiyim? Tedavi olabilirsem nası ve ne kadar sülük uygulama yapmam gerekir?

 53. selamlar 28 aylık otiz tanısı almış oğlum var sülük iyi gelir diyorlar nasıl yapmam gerekir..nereye koymamız gerekir yardım ederseniz sevinirim..saygılar

 54. kızımın gözlerinde viris var ve sülüğü göz için nere ye tam olarak yapıştırmam lazım bilmiyorum lütfen bukonuda YARDIMCI OLRMUSUNUZ 6 YILDIR YAVRUMUN GÖZLRİ KAN ÇANAĞI LÜTFEN YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN

 55. sülük tutturmanın zamanı yoktur. Yanlız tuttuktan sonra kendisinin bırakmasını bekliyelim

 56. selam ben ilk nakli oldum nakilden sonra cildimde yüz kısmımın yanak bölgesinde bir avuç büyüklüğü kadar vitiligo ya benzer lekelr oluştu ve göz kuruluğu şikayetimde var bu seple sülük tedavisi nin bana bir faydası olurmu ve sülüğün bana faydası olacaksa bunu kendim uygulamamda sakınca varmıdır yahut bir sülük tedavi merkezinemi gitmem gerekiyormu lütfen cvp Allah razı olsun?

 57. Slm sırt bölgem cok cok kötü ağrıyı doktora gittim sag olsun doktor bişeyin yok dedi sanki yalan söylüyorum bı care sülük iyi gelir diyorlar sizce

 58. Yaklaşık 10 yıldır remittant multiplle skleroz hastayım sağ ayak ve sag kolu kullanmakta zorlanıyorum bazen sol tarafımdada uyuşmalar oluyor ms’in tedavisi olmadığına göre acaba bu sülük tedavisinin bana herhangi bir faydası olurmu

 59. Sa epidermoliza dedikleri bir hastaliga yakalandi yenim ve tibben tedavisi yok mus suluk tedavisi uygulanabilir mi cvp bekliyom lutfen

 60. ilaydanur bana bilgi verirmisin yada ayrıntılı olarak konusa bilirmiyiz yardımcı olursan sevinirim

 61. benim göz yanlarında kırışıklıklar var ben bunlardan çok rahatsız oluyorum sülüğün faydalı oldugunu duydum ama sülğü ne kadar kullanmamız gerektiğini bilmiyorum sadece bi kere mi yoksa daha fazla mı?? cevap verirsseniz sevi,nirim

 62. bende hemoroid var kanama oluyor kaşıntı ağrı ve gaz oluyor sülüğün faydası olıurmu kanama durmazsa ne yapalım

 63. Ben parkinson Hastasıyım Sülük’den Fayda bulabilirmyim .Şayet Faydaı olur ıse nasıl kullanmam gerekir.

 64. SMOOCHY SÜLÜGÜN SUYUNA ÇOK AZ TUZ KOYARSAK 5 DAKKA İÇİNDE KUSMAYA BAŞLAYACAKTIR KUSTURDUKTAN SONRA HEMEN TEMİZ SUYA ALIRSAK ÖLMEZLER DOGRU SÖYLUYORSUNUZ KAN ÇOK PİS İSE SÜLÜK ÖLEBİLİYOR BİRDE BU İŞİ TİCARTE DÖNÜŞTÜRÜP 12 SÜLÜK BAŞINA 500 TL ALANLAR VAR ALLAHTAN KORKMADAN NASIL O KADAR PARAYI ALABİLİYORSUNUZ EMİNÖNÜNDE 1 TL SÜLÜKLER BÖYLE İNSANLARA KAZIKLANMAYIN BU UZMANLIK GEREKTİREN BİR ŞEY DEGİLDİR KENDİNİZDE TUTURABİLİRSİNİZ ELDİVENİ TAKIN TUTURUN O KADAR BENİM BABANEM KÖYLÜ BİR KADINDI YILLARDIR YAPARDI ÇEVRESİNE O BİLE BU KONUDA UZMAN OLDUKTAN SONRA HERKES YAPABİLİR ŞEKER HASTALARINA TAKILMIYOR DİYORLAR BİZİM ALT KOMSU GÜNDE 3 İNSÜLÜN VURULUYOR O BİLE AYDA BİR YAPIYOR HİÇ BİR ZARARI OLMADI .

 65. NURCAN HANIM SÜLÜGÜN HİÇ BİR ZARARI YOK BENCE TUTURUN BUNUN BİR MERKEZİ YOK SANIRIM GECEN BİR TANIDIKLA KONUŞTUM BACAGINDA YARA VARMIŞ NE İLAÇ KULLANDIYSA GEÇMEMİŞ SÜLÜK TEDAVİSİ YAPAN BİRİSİNE GİTMİŞ 12 SÜLÜK TUTURULMUŞ BACAGINA NE KADAR PARA VERDİ DEDİM SÇYLEDİGİ RAKAMA AZIM AÇIK KALDI 500 TL VERMİŞ DEDİMKİ GÜZEL KAZIKLANMIŞSIN 1 TL BİR SÜLÜK EMİNÖNÜNDEN ALINIYOR ALIP KENDİN YAPSAYDIN HADİ KORKTUN YAPAMADIN BANA HABER VERSEYDİN GELİP ALLAH RIZASI İÇİN TUTURDUM DEDİM KADIN ŞOKA GİRDİ BU İŞİ TİCARETE ÇEVİRDİNİZ TAMAMDA İNSAN ALLAHTAN KORKAR O PARAYI ALMAYA ARKADAŞLAR BÖYLE YERLERE GİDİPTE KAZIKLANMAYAIN ALIN KEDINIZ SORUNLU BÖLGEYE ELİNİZE ELDİVEN TAKIP TUTURUN SÜLÜKLERİ .

  SMOOCHY SÜLÜK KUSTURMAK İÇİN SUYUNA AZ MİKTARDA TUZ ATIN 5 DAKKA GEÇMEDEN KUSACAKTIR SONRA SUYUNU DEGİSTİRİP TEMİZ SU KOYUN .
  HERKESE GEÇMİŞ OLSUN .

 66. merhaba ben koku alamıyorum ben doğuştan diyorum ama yapılan tetkikler sonucunda 7 yaşındayken ağaçtan düşmüştüm o yüzden olduğunu söylüyor.sülüklerün bana bir faydası olurmu?bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

 67. ben 3o sene önce elerinde ekzama vardı çok şeyler denedik hiç bir şey fayda etmedi o zam çocuktum köyde yaşıyordum yayların ykınında sülük gölü vardı beni oraya götürdüler orda benim ellerimden iki sülük tuttu ve odur budur ellerimde hiç yara filan kalmadı önceden elerim hep yaraydı utanırdım şimdi ellerim tertemiz ve haladayine kulanıyom nerelerim ağrırsa oralarda herkese tavsiye ederim sülük şifa

 68. NECATİ BEY ALT KOMŞUMDA SEKER HASTASIYDI VE DAMARI TIKALIYDI KAÇ DR GİTTİYSE PARMAK KESİLECEK DEMİŞTİ ONADA SÜLÜK TUTMADI BAŞKA SÜLÜK ALDILAR TUTTU SİZDE BAŞKA SÜLÜKLE DENEYİN VE KOMŞUMUN PARMAGI KESİLMEDİ ZATEN ERKEKLERİN SÜREKLİ PİS KANI ATMALARI İÇİN SÜLÜK TUTURMALARI GEREKİYOR BENCE..

  KÜBRA BENİMDE SİVİLCELERİM OLUYORDU İLTİHAPLI HEMDE SÜLÜK TUTURDUM VE 2 YILDIR ÇAYIMA LİMON SIKIP İÇİYORDUM 2 YILDIR ÇIKMIYOR SİVİLCELERİM LİMONLU ÇAY DENE BENCE.

 69. cıldımde strese dayalı sıvılcelenmeler oluyo bır kac gune gecıyo fakat azda olsa ızlerı var cıldım de renksızlık oluyo buyuk sorun degıl ama puruzsuz olsun ıstıyorum suluk den de canım yanacak dıye cekınıyorum. Gercekten ıyı gelır mı cıldıme

 70. merhabalar ben 24yaşındayım ve bir senedir epileptik nobet geçiriyorum . ssülüğün buna faydasi olur mu?ve nerden tutturmak lazım? şimdiden teşekkürler

 71. şirin lale demekki kanınızda kirli pis bişy yokki sülük tutmuyor olsaydı bıraktıgın gibi yapışırdı tutardı.ben geçen gün denedim gerçekten çok yararı var her hastalıga şifadır herkese tafsiye ederim..allah acil şifalar versin herkese

 72. merhaba dayanılmaz baş agrılarım vardı, hacemat ve sülük tedavisiyle kafaya konularak, şükürler olsun rabbime,herkese tavsiye ediyorum,üstelik devamlı gözlügümüde bıraktımm,çok iyi geldi,herkese acil şifalar diliyorum.

 73. S.L.M BEN ŞEKER HASTASIYIM SOL AYAK BİLEĞİMDE UYUŞMA VE YANMA OLUYOR SÜLÜĞÜN ZARARI OLURMU BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM:

 74. Tamam bu sülük ölümen başka her derde deva anladık ama ben sülük aldım 19 gündür bi türlü tutturamıyorum bi bilgisi olan varsa lütfen bana yardımcı olsun.

 75. erhabalr benim sorunum yaygın olarak vucüdumu kaplamış olan sedef hastalığı.Bir kaç arkadaşımdan sülük tedavisi hakkında oldukça olumlu tavsiyeler aldım.Sizcede sülük sedef hastalığına bir etkisi varmı?artık denemediğim ilaç gitmediğim doktor kalmadı son çare olarak sülük tedavisi düşünüyorum.En kısa zamanda cevabını bekliyor teşekkür ediyoum.

 76. kesinlikle basura iyi geliyor.çok şiddetli ağrılarım vardı.hepsi geçti.sülük yapışmazsa yapıştırılacak yeri sabunlu su ile yıkayın.sonra yapışıyor.

 77. 13 yaşında kızımda sedef var sülük tavsiye ettiler omirilik kemiğine konmasını söylediler bende koydum sizce faydası olurmu lütfen yardımcı olun

 78. benıi omur ilkde probleb var emarda bazı yerlerde sıvı kayma genşleme çıktı fakat bir sonuca ulaşamadım dokdora çekıldiym emar yeterlı gelmedi tekrar eylulün 20sıne ilaclı emer istedı ama ağrılarım fazl sağ kolumuda hiç oynatamıyorum aşırı zorlamadan olmuş ben çok rakatsızım ne yapmalıyım o zamna kadar geç kalmış olmammı kötü bişey olabılırmi:?sülüyün faydası olurmu

 79. BİZİM DOTORLARIMIZ SÜLÜK TEDAVŞSŞNŞ TIP OLARAK KABUL ETMIYOR FAKAT DOKTOR ADI ALTINDA BİLEMİYORUM ARTIK NASILSA KENDILERI YAPIYORLAR AMA BU İŞ TECRÜBE İSTER DOKTOR OLSUN NE OLURSA OLSUN ELINE İLK DEFA ALDIGI VE TAM OLARAK TANIMADIGI BİR SÜLÜGÜ TEDAVI EDIYORUM DİYEMEZ BEN BU İŞİ YILLARACA BABANEMDEN GÖRDÜM FAYDALARINIDA GÖRDÜM ALLAHA ŞÜKÜR SU ANA KADAR BİR SORUNDA CIKMADI HASTALIGA GORE BELLİ NOKTALARA KOYULACAK DOKTORLAR TIP FAKÜLTESİNDE SÜLÜK VARMIKI TEDAVISINIDE ÖGRENSİNLER BENCE TECRÜBE ÇOK ÖNEMLİ ÇIRAKLIGINI YAPMADIGINIZ İŞİN USTALIGINI YAPAMAZSINIZ.

 80. SLM BENIM VARİSLERİM VARDI SÜLÜK TEDAVİSİYLE YOK DENECEK KADAR AZALDI VE BEN KENDİM YAPIYORUM YILLARDIR BABANEM KENDİSİNE VE ÇEVRESİNE YAPARDI HEP ONDAN ÖGRENDİM VE BEN YÜZÜMEDE UYGULUYORUM BİRAZ MORARMA KIZARIKLIK OLUYOR FAKAT SONRA DÜZELİYOR BOTOKS ETKİSİ YAPIYOR SIRTIM AGRIYORDU SIRTIMADA YAPTIM VE ARKASASLARIMADA YAPIYORUM ONLAR KORKDUGU İÇİN BEN ÇOK YARARINI GÖRDÜM BENCE KORKUCAK BİR SEY YOK SİZDE YAPTIRIN.

 81. benim guatrım var 47 mm büyüklüğünde doktorlar ameliyat diyor ilaçta vermiyolar küçülmezmiş sülük yapıştırtmak istiyorum ustasına fakat eşim boyun tehlikeli şah damarını filan emer diyor sizce ne yapmalıyım.ben kesin kararlıyım ameliyat filan olmak istemiyorum.faydası olurmu etrafınızda guat veya nodül için kullanan varmı? meil adresime cevabı gönderirseniz sevinirim teşekkürler.

 82. sülük kronik hastalıklara çok faydalıdır, sülük kullanma noktaları vardır, tüm hastalıklar için ayrı noktalar vardır, hassas noktalarda küçük boy sülük kullanılır, sülük kullanmadan önce bilgi sahibi olmanız gerekmektedir,kansızlık ve bazı hastalıklarda sülük kullanılmaz
  her türlü sorunuzda çağrı bırakın yardımcı olurum,
  cafer arı 05357616067

 83. lenf yani fil hastalığı ayağımda günden güne büyüyor sülük tedavisi olabilirmi?
  fiatı tedavi merkezi gebzedeyim en yakın

 84. bu suluklerı kım nerden bulmus merak ettım ama masallah ben mısır carsısından aldım kan kalmadı bende ıscıler calısıyor

 85. merhabalar 23 yaşındayım adana da yaşıyorum. basur rahatsızlığım var eşim sülüğün faydalarını duymuş benim makatımdaki memeye sülüğü koysak kanını emer mi? bana zehiri dokunurmu daha önce deneyen olduysa lütfen yazabilirmi?

 86. Benim küçüklüğümden berii olan romatizma hastalığı varr kanımda cumartesi günü sülük koydum ama ağrım hala geçmedii onun ısırdığı yerler daha çok ağrıyoo ya ben yanlış kullndım yadaa bana bi faydasıı olmadıı bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk ederim

 87. sülük tedavisi kanser tedavisinde de kullanılabilinir mi? hangi kanser tipinde ne kadar yarar sağlar? en kısa zamanda cvp verebilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

 88. selamlar yukarıdaki bilgiyi okudum sülüğün çöpe yada bir toprağa gömülmesi gerektiği eğer yanlış anlamadı isem yazılmış yanlışım varsa düzeltin bu ynlış yaşayan bir canlıyı gömemez çöpede atamazsınız bir akarsu yada ırmak yada göle bırakmak doğal yaşama bırakmak gerekli diye düşünüyorum.

 89. merhaba ben sülügü on sene önce diş etleime koydum cok rahtım hiç bir sorunum kalmadı tavsiye ederim

 90. daha önce bacaklarımdakı agrılar ıcın sülük kullandım.cokta faydasını gördum,fakat sımdı karacıgerımden rahatsızım .acaba sülük suanda karacıgerıme zarar verırmı merak edıyorum.

 91. meraba sülük kullanan bi kaç kişi gördüm ama görünüş olarak çok kötü bişeye benzediği için sevmiyordum. şimdi sizin yazınızı okuduktan sonra bende kullanmayı düşünüyorum. erkek arkadaşımında vücudunda sedef yaaları var o yaralar üzerinde nasıl kullanılması gerekiyo? yardımcı olabilir misinz. şimdiden teşekkür ederm.

 92. Annemin ellerinde ekzama vardı.Çocukken ellerine sülükler koymuştu.Kanları emmekten koca koca olmuşlardı.En sonunda sülüklerin bırakması için ağız kısımlarına tuzserpmişlerdi.Benim de dizlerim de iltihap var tedavi olduğum halde geçiremedim.Şimdi sülük vurunsam olur mu?

 93. merabalar bende bütün yorumları okudum ve içimde bir umut ışığı doğdu sırt ve kollarmda kireçlenmelerim var bu bu günlük hayatımı negatif etkiliyo yorumları okuduktan sonra kesinlikle sülük tedavisi olmaya karar verdim yalnız bu uygulamayı kendim yapabileceğimi sanmıyorum yani cesaertim yok böcekgiilerden çok korkuyorum buna rağmen rahatsızlığımdan dolayı çok istiyorum bu tedaviyi uygulayan bildiğiniz biyer varsa paylaşırsanız çok sevinirim antalyada yaşıyorum yakınlarda bir yerde olursa dahada çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler…

  1. ben sülük satmıyorum sadece insanları bilgilendirmek istiyorum avrupa da 300 den fazla sülük tedavi merkezi varken bizim ülkemizde açılmıyor, amerika da avrupa da rusya da eczanede satılıyor. biraz cesaretli biri koyabilir size lakin antalya da nereden bulursunuz bilemiyorum.

 94. sülük tedavisinde yardımcı olunur ,sülük takma noktalrı gösterilir,steril sülük satılır
  sülük tüm cilt hastalıklarında, sülük varis ,sülük kalp damar hastalıklarına,felç,ms,parkinson gibi tüm kronik hastalıklarda sülük çok faydalıdır
  web sitemde görebilirsiniz

  cafer arı 05357616067

 95. bir süre once burusella gecirdim ,ama hastalık sonrasında dizlerimde dayanılmaz agrılar var bazen gecer gıbı oluyor ama hastalık öncesinde koşan zıplayan biri idim bu canımı sıkıyor askayarak yürür oldum ,demın sülük aklıma geldi ne dersiniz denesemmi?

 96. merhaba bende hem kolumda sinir sıkışması var hemde astım hastalığı var sülüğün her iki hastalığada iyi geleceğini söylediler bu konuda bana yarıdımcı olursanız sevinirim sülüğü hangi bölgelrime vurmam gerekir elimde bunun için getirdiğim sülükler mevcut lütfen bu konuda bilginiz varsa eposta adresime mail atarmsınız lütfen ilginize tşklr

  1. benim annemin ellerinde bizzat sinir sıkışması var, ameliyatlık haldeyken sadece sülük koyarak iyileştiriyor, kesinlikle deneyin. astım için daha etkili bir formül vereceğim yakında bu sitede.

 97. Çok merak ettim gittim on aded aldım bacağımda cok büyük derecede varis vardı cok kork tum denereken ama cok memnun kaldım gercekten işe yardı bacağımdaki ağrı Kan pırtılaşması hemen geç ti diyebilirim kullanmaya devam etcem her kes denesin şifsını görür bacaklarımı kulanamaz ağrı lar vardı inşalah yencem uygulamaya devam şikayeti ollan hasta kimselere şifa olur kesin
  deneyin görür sünüz cesaret edin deneyin görceksiniz eminim faydasını

 98. benım çocuklugumda sülüğü yapıştırılardı birinde tuz kulanırlar bırınde kül kulanırlardı biri kusturur yenıden kulanırlar öbürü öldürürdü ama hangisi hatırlamıyorum bu konuda bilgi versenız sevınırım kulanılan sülüğü yenıden kulanamıyormuyuz bu konu hakkındada bılgı versenız sevınırım saygılar

  1. tuz dökünce sülük düşer, kül kusturur ama bunlar sağlıklı yöntemler değil. 2. defa kullanmamaya çalışınız. süşül kusturmak zor bir işlem

 99. bende modern tıbbın çaresiz kaldığı bir noktada sülüklere başvurdum fibromyalji hastasıyımm kesinlikle çok büyük faydasını gördüm hala da devam ediyorum şuan ki gelişmeler bakılırsa tamamen geçecek eğer sülük iyi gelir denilen bir hastalığınız varsa mutlaka uygulayın

 100. yanağımda 2 senedir vitiligo var ilaç tedavisi oldum sonuç vermedi vitiligo rahatsızlığına iyi gelirmi aceba?

 101. Yarı kontrollü olarak yetiştiriciliğini yaptığımız sülükleri yurt içi ve yurt dışı pazarına sunmaktayız… Türkiye geneline sülük temin edilir…

  Ergün ASLAN
  Su Ürünleri Müh.
  0535 510 28 01

 102. yazıda sülüğü kusturup tekrar kullanabilir denmiş fakat bu işlem asla olamaz.çünkü sülük emdiği kanın 10 da 1 kadar bir sıvı salgılar asıl şifa bu sıvıda gizlidir.içinde 105 civarı değişik madde vardır.sülük bunu salgıladıktan sonra tekrar üretmesi için 6 ay boyunca suda beklemelidir.eğer 6 ay bakarım siyorsanız orası başka ama sakın 1 sülüğü 2.defa kullanmyın bişe olmaz tabi ama hiçbişe olmaz.yani faydada vermez zararda

 103. selamünaleyküm yazınızın hepsini okudum geçen sene bacaklarıma sülük koymuştum bazı endişelerim vardı ama artık kalmadı bu pazar hemen gidiyorum bu sefer daha fazla sülük yapıştıracam ayak topuklarımda agrı vardı geçdi trfik kazasından dolayı bacagımda iltihap olmuştu doktor kronikleşmiş bişey yapamayız dedi sülük koydum iyileşdi bende tavsiyeder herkeze acil şifalar dilerim …..

 104. lütfen bana da yardım ederseniz sevinirim annem kısmi felç geçirmiş belden aşağısı tutmuyor sülük tedavisi uygulanır mı eğer uygulanırsa nasıl yapabilirim cevabınızı bekliyorum

  not: mail adresi oğlumun üzerinedir.

  1. annenize düzenli olarak sülük koyun, ve iskorpit balığını haşlayıp suyunu içirin felç geçecektir. geç yazdığım için özür dilerim.

 105. ıyı geceler bende sınır sıkışması var bıleklerımde suluk tedavısını önerırmısınız teşekkurler

 106. mrb ben sedef hastasıyım ve bana sülük çok ii geldi 4 yıl önceydi ve şimdi gene sülük tedavisi olcam çok yararlı ve Allahın bi mucizesi…

 107. merhaba sülük sedef hastalığınıa iyi gelir mi? zararı var mıdır? yüzde kaç iyileşme sağlanır?

 108. 2004 Senesinden beri astım hastasıyım, Devamlı olarak kortizonlu toz ve inhaller kullanıyorum, Gerçekten astım hastalığı sülükle tedavi edilebiliyormu? Benim kendimin bu tedaviyi uygulayabilmem mümkünmüdür? mümkünse nasıl uygulayabilirim? Bana bu konuda bilgi verebilirseniz size çok müteşekkir olacağım……… Saygılarımla

 109. benim dudaklarımda 4 senedir morarma olmaya başladı sebebinin sigaradan kaynaklandığını düşünüyorum sülüğün buna faydası varmı varsa ne şekilde kullanabilirim

 110. merhaba ben çocukluktan beri astım hastasıyım sülüğü hangi bölgelrime vurmam gerk lütfen bu konuda bilginiz varsa eposta adresime mail atarmsınız

 111. AAA BIR DE EŞİMIN ENSESINDE BUYUK BI MANTAR VARDI DOKTORLAR IKI DEFA KESTI AMA YENIDEN CIKTI INTAHAPLAR AKIYORDU SUREKLI ONADA ISRARIM UZERE KOYDUK SIMDI YUZDE ELI KURUDU

 112. SULUYU 4 SENE ÖNCE KULANMISTTIM DIZ AGRILARIMA COK IYI GELDI BU YIL ANNEMEDE KULAN DIM ODA MEMNUN KALDI AYRICA BEN COK SIRT AGRISI CEKIYORDUM GUNDE 2 IYINE YAPILIYORDUM SIRTIMA IKI SULUK BIRAKTIM ŞİMDİ ÇOK ŞÜKÜR O PUREBLEMIMDE YOK BIYERDE KISIRLIGA DA IYI GELDIYINI DUYDUM O NASIL OLUCAK MERAK EDIYORUM

  1. eskiden kısır kadınlar döl yollarından içeri sülük salarmış hamile kalmak için çokta işe yararmış. ama birebir tanık olduğum bir konu değil kısırlık.

 113. bende bunun işitme sorununa iyi geldiğini duydum bende yüzde 40 işitme sorunu var ve bunu denemekte mantıklı geldi ama biraz saçma olacak belki ama kulağımın içine doğru mu koymalıyım onu yoksa kulak kepçesi yeterli olur mu acaba bilgi verirseniz sevinirim

 114. PAREKENDE TOPTAN SÜLÜK SATIŞ

  tüm türkiye genelinden sülük toptan sülük satılır satış kg fiyatıdır parekende sorunuz

  sülük alıcıları piyasa fiyatlarına bir bakın birde bizim fiyatlara bakın satış yeni adresiniz burası toptan ne kadar isterseniz sağlıklı sülük satışı yapılır bir telefonunuz yeter 2 günde elinize teslim 5357616067 cafer arı

  SÜLÜK FAYDALARI

  .

  •SÜLÜK TEDAVİSİ, ATARDAMAR VE TOPLARDAMAR TIKANIKLIKLARI BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK DOLAŞIM SİSTEMİ HASTALIĞINDA, VARİS, İLTİHAPLI VE İLTİHAPSIZ EKLEM ROMATİZMALARINDA, KISIRLIK,İKTİDARSIZLIK,EPİLEPSİ ÇEŞİTLERİNDE, YUMUŞAK DOKU ROMATİZMALARINDA, FELÇ, KISMİ FELÇ, SEDEF VE EGZAMA GİBİ CİLT HASTALIKLARINDA,SAÇ ÇIKARMADA, HEMOROİD’DE(BASUR), GÖZ TANSİYONU (GLOKOM) VE BUNA BAĞLI GÖRME KAYIPLARINDA, MİGRENDE VE HER TÜRLÜ BAŞ AĞRISI,YÜKSEK TANSİYON, TROİD’E BAĞLI ŞİŞMANLIK, ASTIM VE BRONŞİAL HASTALIKLAR, YANIK VAKALARI, İYİLEŞMEYEN YARALAR VE AMELİYAT İZLERİ, KANGREN, MENİERE HASTALIĞINDA VE BAZI İŞİTME KAYIPLARINDA BAŞARIYLA KULLANILMAKTADIR. AYRICA ORTOPEDİ VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ KAPSAMINDA, GANGREN GELİŞMEKTE OLAN KOPUK ORGAN TAMİRLERİNDE DE TÜM DÜNYADA YAYGIN BİÇİMDE KULLANILMAKTADIR. SON OLARAK SÜLÜĞÜN GÜÇLÜ ANTİOKSİDAN ETKİSİ NEDENİYLE KORUYUCU (PREVENTİF) TIPTA DA KULLANIMINDAN BAHSETMEK GEREKİR Kİ; YILDA BİR DEFA YAPILAN SÜLÜK TEDAVİSİ, O YIL İÇİNDE GRİP VE DOMUZ GRİBİ BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM ENFEKSİYONLAR BİRÇOK HASTALIĞA KARŞI KORUYUCU ETKİ GÖSTERMEKTEDİR. SÜLÜKLER YÜZ BÖLGESESİNDE TETİKLEYİCİ NOKTALARA KONULDUĞUNDA GENÇLEŞTİRİCİ VE CANLANDIRICI ETKİLER GÖSTERİR. TİROİD BEZİNİN EŞ ZAMANLI ÇALŞMASINI HIZLANDIRIR VE KRONİK YARALARIN VE RAHATSIZLIKLARIN (SİNÜS İLTİHABLARI, SİYAH NOKTALAR, BADEMCİK İLTİHAPLARI, KULAK İLTİHAPLARI, DERİ İLTİHAPLARI, DERİ ÜZERİNDEKİ LEKELER VE KIRIŞIKLIKLARI) HIZLA İYİLEŞMESİNİ SAĞLAR, BEYİNDEKİ KAN AKIŞINI HIZLANDIRIR, HORLAMA TEDAVİLERİNDE, VE SİGARANIN CİLTDEKİ ETKİLERİNİN TEDAVİLERİNDE KULLANILIR.

  SÜLÜKLERİN ISIRDIĞI ZAMAN BIRAKTIKLARI YARA İZLERİNDEN KORKULMAMALIDIR, YARALAR

 115. sülük nelere iyi gelmez deseniz doğrudur .Allh’ın bir mucizesi romatizma kalp cilt hastalıklarının tümü kısırlık bazı kanser türleri ms guatr aklıma gelenler bunlar

 116. merhabalar sülügün akciger hastalıgına iyi geldigini okudum.nasıl yapılacak aydınlatırsanız sevinirim.

 117. Merhaba yazınızı okudum. Benim gözümde damar tıkanıklığı var, ödem oluşuyur 4 aydır tedavi oluyorum. tekrar başa dönüyorum. Benim merak ettiğim, sülükler gözdeki damarlara iyi gelirmi, nerden alınır ve nasıl kullanılır, yapan merkezler varmı. Teşekkürler.

  1. göz çok hassas bir organımız. ben hiç tanık olmadım ama koyanlar var, araştırdığım kadarıyla da körlüğe bile iyi geliyor.

 118. bizde sülük tedavisi uyguluyoruz sülüklerimz öldü birtanesi emdikten sonra diğeri emmeden öldü sebebi ne acaba ?

  1. emilen kan çok fazla pis kan ise ölmeleri normal. zaten o kadar sorunlu bir bölgeyi emdikten sonra kullanmamakta fayda var.

 119. sülük bel fıtığına da iyi geldğini duydum ordaki sıkışmış siniri sülük nasıl tedavi etmekte ??? tesekkür ederim

  1. sülük iltihabı, pis kanı alırken aynı zamanda ağzındaki faydalı sıvıyı gönderir vücüuda. tabi ki fıtığı geçiremez tamamen lakin ama büyük derecede rahatlatır.

 120. benim 28 yaşlarında bi tanıdığımın varis sorunu var süllüğün varise ne kadar faydalıdır. teşekkürler

  1. varisi tamamen çözüyor lakin bir kere de geçmesini beklemeyin. bir seferde en az 5 kere sülük koyun, geçtiğini göreceksiniz. varisler tamamen kaybolana kadar ayda bir uygulayın

  1. mıde ulser agrıları ve rahatsızlıkları ıcın sıze sıgla yagı önere bılırım çokk ıyı gelıyor kullandım ıyı geldıgını kendım gördum sabah ac karna bır cay kasıgı yıyın lütfen

 121. mrb benim dilimde yıllardır sorun var.dilimin üstü soyuluyor.kenarları beyaz oluyor.boynum ve başım çok ağrıyor.sülüğü aldıktan sonra nasıl steril edeceğimi bilemiyorum.dilime nasıl vurayım.nasıl steril ederim beni aydınlatırsanız sevinirim iyi günler

  1. steril etmenize gerek yok, sülük 44 tane beyni olan mucizevi bir hayvandır. dil yaralarına çok iyi gelir, yemek borunuza kaçmaması için dilinizi kaset kapağı ile sıkıştırıp öyle koyabilirsiniz. başınızda aynı şekilde ağrısı geçer. boynunuza da koyabilirsiniz.

 122. mrb yazının tamamını okudum gerçekten bu kadar faydalı mı merak ediyorum fibromyalji hastasıyım ,sürekl i boynum tutuk sabah kalkıyorum robot gibi döndüremiyorum boynu mu sülük iyi gelir mi hakikaten bir mucize mi eger öyleyse insanlar neden hastanelerde doktorlarda kuyrukta bekliyor

  1. merhabalar, öncelikle geciktiğim için özür dilerim. şöyle ki bunu yakınımızda denedik, almanya da çalıştığı dönemde sırt bölgesinde tutulma olmuş , kafasını bile çeviremiyordui sülük tedavisinden sonra böyle bir sorunu kalmadı. denemenizi tavsiye ederim. sülük mısır çarşısında tanesi bir lira gibi bir fiyata satılan hayvandır. önemli olan yeşil sülük almanızdır. evde bir yakınınızda yapabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.