personel alımı:sağlık sektöründe kamuya 20 bin personel alınıyor

İşsizliğin ve krizin had safhada olduğu bu dönemde bu haber insanın içini açıyor,sağlık bakanı recep akdağ’ın da duyursunu yaptığı üzere 2009 yılı boyunca devlet tamı tamına sağlık sektörüne 20 000 kişiyi işe alacak ,işe alımlar kpss sınavı baz alınarak yapılacakmış.

İlk etapta işe başlayacak 16 bin 272 personelin alımı için başvurular gelecek hafta başlıyor. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Nihat Tosun, 2023 yılına kadar Türkiye’de sağlık alanında çalışacaklara iş garantisi de verdiklerini açıkladı.


Sağlık sektöründe her daim personel ihtiyacı var

Sağlık Bakanlığı dünyayı kasıp kavuran ekonomik krize meydan okuyor. Diğer sektörlerde işten çıkartmalar yaşanırken, bakanlık bu yıl 20 bin personel alacak.

Küresel ekomomik kriz Türkiye’deki sağlık sektörünü teğet geçiyor. Sağlık Bakanlığı, kriz nedeniyle işsizliğin en çok artacağı beklenen bir dönemde tam 20 bin personel alınacağının müjdesini verdi. Ülkemizde 2023 yılına kadar sağlık alanında işsizliğin yaşanmayacağına dikkat çeken Bakanlık Müsteşar Vekili Nihat Tosun, sağlık alanında çalışacaklara iş garantisi verdiklerini açıkladı.

Başvurular 09.02.2009 tarihi itibariyle başlıyor

Nihat Tosun’un açıklamalarına göre, bakanlığa sadece Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girip yeterli puanı alanlanlar başvurabilecek. Elemeler en yüksek puan sıralamasına göre gerçekleştirilecek. Başvurular 9-13 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Şubat ayında ilk olarak 16 bin 272 yeni personel sağlık sektörüne alınacak. Haziran ayında da 4 bin sağlıkçı daha işe alınacak. Böylece 2009 yılı içinde 20 bin kişiye istihdam sağlanmış olacak.

“personel alımı:sağlık sektöründe kamuya 20 bin personel alınıyor” için 1 yorum

  1. Benim anlamadığım tam olarak hangi bölüm mezunlarının bu konuda , daha dogrusu bu meslekte iş sahibi olacağını bilmek istiyorm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.