webmasterler için:internetten para kazanma yöntemleri

Öncelikle bu yazımda şu maili oku,şu maili şu kadar kişiye gönder,şu siteye girersen bu kadar para kazanırsın tarzı bir yaklaşım benimsemeyeceğim,zira bu yazımın amacı websitesi olan ve en az 1k+ üstü tekil hiti olan website sahiplerinin siteleriyle nasıl gelir elde edebileceğini açıklamaya çalışacağım.

her webmasterin bildiği gibi birinci alternatifiniz pek tabii ki google adsense,adsense paid to click mantığıyla ödeme yapıyor yani tık başına ödeme,bu sistemin diğer alternatifleri türk sponsorlar olarak reklamstore,hepsiburada ve adtech,ancak bu sistemde google adsense kadar iyi meblağlar kazandırmıyor,bu sistemler ancak paid to click yönteminde adsense’ye alternatif olarak kullanılabilir.


Ayrıca sitesine pop_up veya splash reklam koyacaklar içinse türk sponsorlar olarak koçtekpopup ve medeareklam 1k gösterim başına 3-4 ytl arası günlük ücret ödeyebiliyor,ilk başta iyi para kazandıracakmış gibi gelsede sitesinde pop-up veya splash çıkan website sahiplerinin ziyaretçileri birkaç haftadan sonra muhakkak azalacaktır,bunun da böyle bir eksisi var.

Diğer bir yöntemse hiti 10k+ üzeri olan websitelerinin banner veya text olarak reklamlar alması ortalama 10k hiti olan bir site 468*60 lık bir banner reklamla ayda ortalama 50-70 lira alabilir,reklam sayısını her arttığında bu gelirinde o oranda artacağını söylememe gerek yok sanırım.

Kısaca webmasterlerin sitelerinden gelir elde etmesinin alternatifleri böyle,tüm webmasterlere emeklerinin karşılığını almaları dileğiyle,bol kazançlar…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.