eleman alımı:jandarma astsubay ve uzman alacak

Şu kriz günlerinde 4 yıllık üniversite mezunları bile iş bulamazken jandarma genel komutanlığının websayfasında personel alımıyla ilgili ilan birçok kişiyi ilgilendirecek nitelikte….

Aranan şartlar ise 4 yıllık lisans programından mezun durumda veya mezun olacak durumda olanların 28 yaşından gün almamak,2 yıllık önlisans mezunlarının ise 26 yaşından gün almaması gerekiyormuş.


Adaylar, başvuru merkezlerini www.osym.gov.tr internet adresinden öğrenilecek. Jandarma Astsubay Temel Kursu Sınavının birinci aşamasını oluşturan yazılı sınav, ÖSYM tarafından 2 Mayıs 2009 Cumartesi günü yapılacak. Sınav, Adana, Ankara, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Trabzon’da gerçekleştirilecek. Sınavda adaylara önlisans düzeyinde çoktan seçmeli sorulardan oluşan test uygulanacak.

İkinci aşama sınavlara çağrılan adaylar, Jandarma Okullar Komutanlığınca 20-28 Haziran 2009 tarihleri arasında yapılacak olan belge inceleme, ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet değerlendirme testlerine ve mülakat sınavına tabi tutulacak.

Sağlık muayenesi ve mülakat sonucunda Jandarma Astsubay Temel Kursunu katılmaya hak kazanan asıl ve yedek adaylar 6-14 Temmuz tarihleri arasında sağlık muayenesi için asker hastanelerine sevk edilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.