facebook kurucusu mark zuckerberg kimdir ve onun facebook hikayesi

Bir çılgınlıktır gidiyor , adı da facebook çılgınlığı 2004 ten beri varolmasına rağmen medyanın akıl almaz desteğiyle birlikte ülkemizde 2008 yılında inanılmaz hızlarda büyümüş bir sosyal platform facebook.Peki facebook’u kuran mark zuckerberg kimdir,neler yaparak bu aşamaya gelmiştir.


Bu arkadaş önceleri harvardda aynı dersleri alan öğrencilerin birbiriyle etkileşim kurabilmesi amacıyla bir site açmış,bu sitede harvard yönetiminden ve öğrencilerden izinsiz onları fotoğraflarını ve kimlik bilgilerini harvard ‘tan aşırmış! bir müddet bunu kimse farketmemiş ancak farkedilince de mark zuckerberg harward tarafından cezalandırılmış ve odasındaki internet bağlantası kesilmiş ancak zurkerberg yılmamış 2004 yılında yine kendi üniversitesi için facebook.com u geliştirmiş.Facebook çılgınlığıda böyle başlamış,harward’da başlayan bu masal amerikadaki diğer üniversitelere daha sonrada liselere sıçramış,2006 yılının başında ise e-maille kayıt olunabilir hale gelmiş facebook.O zamanlar ülkemizde pek tanınmasada günümüzde günde 6-7 saatini bu sitede geçirenlerin sayısı bir hayli fazla.Bakalım bu çılgınlık nereye kadar böyle devam edecek?

“facebook kurucusu mark zuckerberg kimdir ve onun facebook hikayesi” için 9 yorum

  1. lan durduk yere ben kimseye bone olmadıgım halde beni abone ediyorsun … bu saçmalıgı kaldırın herkesin bi sabrı var kişiye mi özel yoksam yoksam ne bu
    bide durduk yere facebooku kapatıyorsun….

  2. benim face mi kapattınız kimmseye bir sey yapmadığım halde kırıldım çok bilmenizi istedim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.