2009 yerel seçimleri:bugün seçim olsa anketinin sonuçları

29 mart seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte genar araştırma şirketinin bugün seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz anketi sonuçlandı ve sonuçlarda genar tarafından kamuoyuna duyuruldu,bu ankete göre ise sonuçlar şöyle oluştu.

Ankette, AK Parti yüzde 47,5, CHP 23, MHP ise 13,7 oy alacağı öngörülüyor. Yerel seçimlerde AK Parti ve CHP oylarını arttırırken, MHP başta olmak üzere diğer partilerin oy oranlarında küçük bir düşüş olduğu gözlendi. Araştırmaya göre, AB’ye olan destek arttı.


Bu duruma göre partiler daha önceki seçime göre hemen hemen aynı oyu alıyor,ayrıca gerçekportal deki anketimizde bu sonucu hemen hemen doğrular nitelikte,gerçekportalde yaptığımız ankete göre de oy veren 1800 kişinin yüzde 43 ü akp yüzde 25i chp yi destekler nitelikte.

bakalım gerçekportal ve genar’ın anket araştırması doğru sonucu verecek mi?30 mart sabahı bunuda görmüş olacağız,herkes için hayırlısı olsun…

“2009 yerel seçimleri:bugün seçim olsa anketinin sonuçları” için 4 yorum

  1. adam akıllı oy şekli yapsanıza len bu ne yandaşlık böyle resmen psikolojik baskı uygulanılıyor s.a dürüstlük q.m

  2. daha onceki genl secimler ole mii=))eskide kalmayın bolee..adam gibi butun partileri koyunn hep aynı seyleri gormkten biz bıktık siz uygulmaaktan bıkmadınız..

  3. s.a. allah sizleri bu siteyi kuranları yanlı taraf yapmaktan alı koysun. be kardeşim sadece akp chp mhp mivar bu cografyada adam gibi diyer partilerin oy pusulasını koyun. biz de diger diye oy atmıyalım. milletide sadece foroz dövüşü gibi bu na vermezsen buna ver mantıyılla pisikolojik baskı uygulamayım tamammı.

    edit:daha önceki bir mesajımızdada belirtmiştim ankette baz olarak daha önceki genel seçimler alınmıştır,lütfen daha saygılı olunuz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.