yemekteyiz tamer’in elmalı cup’u

08/01/2009 tarihli yemekteyiz programında yarışmacılar tarafından beğenilen, yapılması kolay tadı olay tamer bey’in yaptığı elmalı cup tarifi.


malzemeler : 4 adet kırmızı elma, bir tutam tarçın, 1 paket fındıklı hanımeller biskuvi, 1 paket vanilyalı puding, krem şanti, süt, toz badem ve en az bir yemek kaşığı şeker.

yapılışı : elmalar güzelce yıkandıktan sonra kabukları soyulur ve rendelenir. tencerenin içine koyulan elma rendesinin içine bir tutam tarçın konulur ve kavurmaya başlanır. bir süre kavurduktan sonra istediğimiz tatlılık oranına göre en az bir yemek kaşığı olmak kaydıyla toz şeker ilave edilip elmalar biraz daha kavrulur. hazır alınan pudingte sütle pişirilir. robot ya da el ile bir paket fındıklı hanımeller unufak edilir. servis etmek istediğimiz cup ya da benzeri bir kaseye önce puding sonra elma rendesi daha sonra toz badem üstüne toz biskuvi konulur, sonra tekrar puding, elma, badem, biskuvi en son üste puding dökülür. soğumak için dolaba alınan cuplar orada beklerken hazır alınan krem şanti süt ile hazırlanır ve cuplar üzerine dökülür.

“yemekteyiz tamer’in elmalı cup’u” için 7 yorum

  1. valla şu şazuman hanım varya abuk subuk yemek yapıyo
    puanı kesi n tam tamına%10 puan

  2. Bn walla hiç kaçırmadan seyrediyorumm begenmeyen olabülü ama bn çooooookkkk beğeniyorum tabi beğenmediğim yönleri var bazıu insanlar gerçekten yemek yapmak için değel şöhret olmah için geliyolar ama olsun yine progran her şeyi kapatıyooo XD

  3. qereksiZ ve saçMa biR proqram oLduğunu düşünüyoRum
    insanLar yemek yapıp misafir ağırLamaya değiL show yapıp şöhret oLmaK iÇiN katıLıyorLar

  4. biz teşekkür ederiz, her zaman en güzel tarifleri burada paylaşmaya çalışıyorum.. yapıp denedikten sonra yorumlarınızı bekleriz.

  5. çok güzel bir program hergun izliyorum.bu tarifide denemek istiyorum,yazdığınız için çok teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.