Yeni key ödemeleri 6 ay sonraya kaldı,key ödemelerinde son durum

daha önce haklarını alamayan kişilere ödenmesi 2009un 2ayında ödenmesi planlanan key ödemeleri 6 ay sonrasına ertelenmiş.

TBMM’DE kabul edilen 2009 yılı bütçe tasarısı ile SSK’nın ikinci KEY ödemeleri için gerekli olan listeyi hazırlama süresi altı ay daha uzatıldı. 2009 yılı bütçe tasarısının 29’uncu maddesinde verilen bir önerge ile ikinci hak sahipleri için yasada öngörülen, ‘Listeler iki ay içinde hazırlanacağına’ ilişkin madde, 8 ay olarak yeniden düzenlendi. Böylece, SSK başta olmak üzere sosyal güvenlik kurumları, ikinci KEY listesi için 6 ay daha süre kazanmış oldu.


Kimler yararlanacak

İKİNCİ KEY ödemesi kapsamında hazırlanacak olan hak sahibi listesinde, birinci listede ismi yer almayan ve itiraz dilekçesi veren 1.5 milyon kişi yer alacak. Bu listede, önceki listede yer aldığı halde vatandaşlık numarası olmadığı için ödeme yapılmayan 1.3 milyon hak sahibinin isimlerinin de yer alması bekleniyor. Önceki listeye giremeyen 3 milyon hak sahibi de yine bu ödemeden yararlanması bekleniyor. Buna göre, ikinci KEY ödemesi için üzerinde çalışılan hak sahibi sayısı 5.8 milyona ulaşıyor.

Geç olsun güç olmasın der,hak edenlerin parasını adaması dileklerimizle

“Yeni key ödemeleri 6 ay sonraya kaldı,key ödemelerinde son durum” için 12 yorum

 1. yolsuzluk almış başını gidiyor ona para var ama maalesef key paralarına yok
  sürekli erteleniyor
  yeter garibanın sırtına bindiğiniz utanın

 2. SÖZÜM!BİZLERİ İDARE EDENLERE.BİZLERİN,KANUN,YASA ÖNÜNDE KAZANDIĞIMIZ HAKLARIMIZI ALLAH KORKUNUZ WARSA DERHAL VERİN.BİZ EMEKLİLERİ İNLETTİĞİNİZ,SÜRÜNDÜRDÜĞÜNÜZ ARTIK YETER! VİCDANINIZIN SESİNİ DİNLEYİNİZ(TABİİ VİCDANINIZ VARSA)

 3. bizler bir seneyi geçti hala key ödememizi alamadık sayın devet büyüklerimizden ricam bu key ödemelerini hazırlamak bu kadar mı zor yoksa devletimizin ödeneği karşılayacak kadar bütcesimi kalmadı anlayamadım???????????.

 4. ben sunu anlamıyorum bu key paralarının itiraz başvurusunu yaptık sene oldu ama hala bı sonuc yok ! yeter artık

 5. mezardamı verecekler paramızı hakkımızı bile alamadığımız oluyor ama DEVLET alacaklarını faizi ile alıyor….

 6. bizler bir senedir cevap bekliyoruz .listelerdeadımızyok diye dilekçe yazdık hala cevap yok .bizlerle alay ediliyor . bukadarda olmaz

 7. hakkımız olanı bile ağlayarak mı isteyelim başımızdakilere lanet olsun 2senedir key muhabbeti yapılıyor ayıp ayıp ama siz ne anlarsınız ayıptan sizde yüz yok şeref yok olsaydı zaten milleti bu duruma getirmezdiniz…

 8. yorum yazmak neyi değiştiriyor ki bu ülkede böylesine sorumsuz görevliler ne yaptığını bilmeyen veya böylesi işine geldiği için böyle yaptıran memurunu, halkını düşünmeyen bir iktidar başta iken daha fazlasını beklemiyorum zaten.

 9. Birinci key ödeme listesinde ismim yoktu.12.8.2008 tarinde bir dilekçe ile Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne başvuruda bulundum.Kurumdan 10.11.2008 tarinde kayıtlarımız tetkik edilmiş adınıza yatırılmış olan Konut Edindirme Yardımı Genel Müdürlüğümüzce Tasviye halinde Emlak Bankası A.Ş’ne bildirilmiştir bilgi yazısı geldi.halen SSK nın ağır çalışmasından bahsediliyor.Acaba diyorum…………….?

 10. bize verecek oldugunuz sadaka değil ,, bize hak zamanında size istemediğimiz halde zorla maaşlarımızdan keserek aldığınız kendi alın terimizdir ,, zaten biz vatandaş olarak yaşama isteğimiz kalmadı sizden herhan gibi sosyal bir güvencede istemiyoruz ,, her yerden vergi ödememize ragmen sizin sagladığınız hiç sosoyal hakkımdan da faydalanmak istemiyorum ,, lütfen bizim paramızı bize verin sizin çok küçümsediğiniz rakamlar olabilir bunlar ama bizim için büyük ve ihtiyacımız olan bir rakam siz nasıl alacağınızı faiziyle alıyorsanız bizim alacağımızıda en azından zamanında verin vermiceksenizde vermicez biz bunları deyinde umutlandırmayın bizi….

 11. hükümet hakkımız olan para yı geç ödemek için elinden gelen i yapıyor .key parası aslı çıkarsa anladığım kadarı ile 2009 8 ayı yani ilk alanlardan 1 sene sonra devlet alacagını hiç 1 sene sonra demiyor hem faizi ile alıyor bize gelince faiz yok ve canı istediği zaman veriyor sonrada avrupa birliğine girmek için uğraşıyor önce vatandaşlarını düşünse.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.