selülit ve selülitlerden kurtulma yolları

Birçok kadının baş düşmanıdır selülit, bunlardan kurtulmak içinse kadınlar bir sürü emek ve para harcar ancak selülitlerinden hala kurtulamaz.Peki selülit oluşumu ve bundan kurtulmanın yolları nelerdir?

Selülit, özetle bedende toplanmış yağ hücreleridir; ama yağlar, bedenimizin her yerinde mevcut. Selülit ise bu yağların “dejenere” olmuş hali. Isı ve enerji oluşturan bu yağlar, dengesiz beslenme, dolaşım bozukluğu gibi faktörlerle sorun haline geliyorlar. Buna hareketsiz bir yaşamı da katarsak, selülit sorunu yaşamımıza girmiş oluyor.


Selülit için doğadan yararlanın
Selülitin en çok sevdiği yerler genellikle hareketsiz bölgeler. Kalçada, basenlerde ve baldırlarda ortaya çıkıyor ve kadınların hayatını kabusa çevirebiliyor. Zayıflama çabaları ile de erimiyor çoğunluk. Sadece rejim yapıldığında, veya bu çerçevede bir doğal ürün kullanıldığında vücudun diğer bölgelerindeki yağlar eriyebiliyor ama, selülitli bölgedeki sorun sürüyor.
Cilt altı yağ dokularının, bağ dokuları arasında sıkışması ile ciltte ortaya çıkan bu “portakal kabuğu görünümü” kimi zaman fazla şişman olmayan insanlarda da görülüyor. O nedenle hemen hemen herkesin sorunu olarak sık sık masaya yatırılıyor.

Evde masaj yapmak
Selülitin birçok tedavisi var. Hepsinin kendine göre etkisi olabilir ama, şimdi diğer yöntemlerden söz etmeyip, evde yapılabilen bir uygulamadan söz edeceğim: Hoş kokulu bitkisel yağlarla evde yapacağınız bazı masajlar hakkında bilgi vereceğim. Özellikle selülit sorunları ve bölgesel zayıflama için özel olarak hazırlanan bir masaj yağı var ki, bu büyük ilgi görüyor. Sözünü ettiğimiz Softline adlı özel yağ, bitki özleri ve yağ eritici doğal yağlardan üretilmiş. Herbalium’un ürettiği Bitki Özlü Selülit ve Masaj Yağı, selülitli olmayan, ama bedende incelmesini istediğiniz diğer bölgelerde de kullanılıyor. 13-15 uygulamada çok iyi sonuçlar veren bu yağın en önemli özelliği, tamamen katkısız ve doğal oluşu…

Nasıl kullanıdığına gelince; sorunlu cilde sürüp, belli bir süreyle masaj yapmanız yeterli. Ayrıca teni besleyici ve sıkılaştırıcı özelliği de var. Yüzde yüz saf ve doğal yağların karışımından oluştuğu için, herhangi bir yan etkisi bulunmuyor.

Bunlara ilaveten hem sağlığınız hemde selülitlerinizden kurtulmak için en azından haftada 1-2 kere spor veya düzenli egzersiz yapın.Göreceksiniz ki selülitlerinizden kurtulmak için o kadar para harcamanıza gerek yok.Sağlıklı ve selülitsiz günler…

“selülit ve selülitlerden kurtulma yolları” için 1 yorum

  1. Selülitlerime yönelik olarak Deracine kullanımı yapıyorum.2 ay kadar bir süredir kullanım yapıyorum ve sonuçlarından çok memnunum.Cildim daha sıkı,canlı bir görünüme sahip olurken,cildimdeki portakal görünümlerinde azalmaların meydana geldiğini gözlemleyebiliyorum.Ayrıca selülit sorunu yaşayan herkesin kullanımı öneririm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.