e-devlet şifreleri dağıtılmaya başlandı

bir süre önce başbakan recep tayyip erdoğan ın duyurduğu e-devlet projesi faaliyetine turkiye.gov.tr internet sitesi üzerinden başladı,ancak siteden işlem yapabilmek için bir şifre edinmeniz şart,bu şifreyide ptt şubelerinden edinebileceğinizi daha önceki bir yazımda belirtmiştim.Konuyla ilgili açıklama ise ptt şubelerinden gelmeye başladı artık e-devlet şifreleri ptt şubelerinden dağıtılmaya başlanmış.


Ayrıca bu şifre talebi için 1 ytl işlem bedeli ödeniyor ve şifreyi unuttuğunuzda veya kaybettiğinizde 10 ytl daha ödüyorsunuz.

Görevli personelimiz, kimlik bilgilerini sisteme girerek doğrulatmasına müteakip vatandaşa üzerinde ki barkod numarası, barkod yazıcı ile okutulduktan sonra kapalı zarf içinde bir şifre teslim edilecektir. Görevli personel, okutulan barkodun ve TC kimlik numarasının işlendiği e-Devlet Kapısı şifre taahhütnamesi metnini baskı için açacak, açılan metni yazıcıdan bastırılarak e-Devlet Kapısı şifre taahhütnamesi metnini vatandaşa verecek, vatandaş ise adını, soyadını ve tarihini kendi el yazısı ile yazmasından sonra imzalatıp geri alacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.