dünyanın en iyi futbolcusu:karşınızda lionel messi

evet tartışmasız olarak dünyanın en iyi futbolcusu barcelonanın 21 yaşındaki genç ortasaha futbolcusu lionel messi.


1987’de Arjantin rosario’da doğan futbolcu, futbola 6 yaşındayken Grandoli isimli küçük bir kulüpte başladı. Messi’ye 11 yaşındayken “büyüme hormonu eksikliği” teşhisi kondu, bu hastalık onun hayatında belki de bir dönüm noktası oldu. O yıllarda futbolcu ile ilgilenen köklü Arjantin kulüplerinden river plate aylık 1.500 doları bulan tedavi masraflarını üstlenmek istemedi. River Plate’in tersine barcelona tedavi masraflarını üstlenmeyi teklif etti, böylece ailesi oğullarının tedavisi için ispanya’ya yerleşmeye karar verdi ve Messi futbola FC Barcelona alt yapısında devam etti. 2004 yılında, 17 yaşındayken, A takıma yükseldi. FC Barcelona forması altında 2004’ten beri oynadığı 91 maçta rakip kalelere tam 41 gol gönderdi. esas olarak sağ kanat ve hücuma dönük orta saha pozisyonlarında oynayan futbolcu, FC Barcelona’daki eski takım arkadaşı Ronaldinho’dan öğrendiği atak futbol özellikleri ile forvet pozisyonuna kaymıştır.

Forvette olsa orta sahada olsa messi deki yetenek inanılmaz boyutlarda.Ve henüz 21 yaşında olmasından ötürüde önümüzdeki 10 sene boyunca messiden bahsediyor olacağız.

“dünyanın en iyi futbolcusu:karşınızda lionel messi” için 3 yorum

  1. c.ronaldo dünyanın en iyi oyuncusu o messi yanında bi hiç en iyi oynayan c.ronaldo herkes bunu bilsin

  2. dunyanın en iyisi her zaman LİONEL MESSİ.cristiano ronaldo hiç bnir zaman ii değilid olmayacakta cünkü o kendini düşünen artistin birisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.