2009 yerel seçimler chp belediye başkan adayları

akp gibi diğer bir büyük parti chp de 2009 yerel seçimleri belediye başkan adaylarının birçoğunu açıkladı.

adaylığı açıklanan il ve ilçeler ise plaka koduna göre ise şöyle oluştu,

Adana:

Feke-Yaşar Sapmaz, İmamoğlu-Mehmet Yumuşakipek, Karaisalı-Ahmet Karabudak, Karataş-Levent Ünal, Pozantı-Şemsettin Ünver, Saimbeyli-Recep Ali Kara, Yumurtalık-Zeki Gökoğlu-Tufanbeyli-Mustafa Bulu

Adıyaman:

Gerger-Abdurrahman Özdemir, Kahta-Hacı Yusuf Ataş, Besni-Mustafa Oluçoğlu, Gölbaşı-Sait Özer, Tut-Mahmut Karakuş

Afyon:

Başmakçı-Halil Özcan, Bayat-Hamza Yiğit, Bolvadin-İbrahim Karaçimen, Çay-Şahir Gümüş, Çobanlar-Erhan Alaçam, Dazkırı-Mehmet Akgül, Dinar-Mevlüt Er, Emirdağ-İsmet Güler, Evciler-Ali İhsan Özer, Hocalar-Ali Özer, Sandıklı-Recep Kartal, Sinanpaşa-Bekir Karaman, Sultandağı-Hasan Akgül, Şuhut-Ekrem Özsoy, Diyadin-Yaşar Özmen

Ağrı:

Patnos-Oğuz Akbay, Tutak-Savcı Sayan, Eskil-Gürsel Keskin, Güzelyurt-Kadir Gök

Aksaray:

Ortaköy-Raşit Ekinci

Amasya:

Göynücek-Murat Mahmut Alaboğa, Gümüşhacıköy-İlhan Oyan, Merzifon-Hüseyin Ünsal, Suluova-Hasan Yarışçı, Taşova-Necdet Bolulu

Ankara:

Akyurt-Dursun Tanış, Ayaş-Ali Başkaraağaç, Bala-Kemal Tellioğlu, Çamlıdere-İbrahim Selçuk Gürsoy, Çubuk-Ali Naci Yeşiltepe, Elmadağ-Ömer Ağa Kurt, Evren-Doğan Erdoğan, Güdül-Halide Doğutepe, Haymana-Mehmet Öztürk, Kalecik-Nevzat Şahin, Kazan-Zekai Tırpanoğlu, Kızılcahamam-Ali Altınok, Mamak-Selahattin Öcal, Nallıhan-Süleyman Helvacı, Polatlı-Sami Çay, Sincan-Fevzi Ünal, Şereflikoçhisar-Eren Edemen

Ardahan:

Amasra-Teoman Güngör, Çıldır-Nurettin Aygün, Damal-Gül Cemal Fidan, Göle-Yüksel Yılmaz, Hanak-Ayhan Büyükkaya, Posof-Şükrü Bozyiğit

Artvin:

Ardanuç-Yıldırım Demir, Arhavi-Musa Ulutaş, Borçka-Vehbi Yılmaz, Hopa-Turan Kasımoğlu, Murgul-Mehmet Yıldırım, Şavşat-Adil Aydın, Yusufeli-Yüksel Yeşilbağ

Aydın:

Çine-Osman Aydın, Söke-Necdet Özekmekçi, Bozdoğan-Selim Tümer Apaydın, Buharkent-Sami Çengel, Didim-Mümin Kamacı, Germencik-Turgay Çapakçıoğlu, İncirliova-Yahya Ümit Orbay, Karacasu-Mustafa Büyükyapıcı, Karpuzlu-Ekrem Köse, Koçarlı-Cenaz Şen, Köşk-Atilla Argun, Kuyucak-Ali Ulvi Akıoğlu, Nazilli-Süleyman Bülbül, Sultanhisar-Ertegün Ünal, Yenipazar-M.Yüsran Erden

Balıkesir:

Balya-Zekai Bayram, Bandırma-Dursun Mirza, Bigadiç-Türker Yılmaz, Burhaniye-Fikret Akova, Gömeç-Orhan Babayiğit, Gönen-İbrahim Mete Dinç, Kepsut-Özcan Dursun, Manyas-İbrahim Canbay, Savaştepe-İbrahim Elmas, Sındırgı-Zeki Ayhan, Susurluk-Kemal Ayyıldız

Bartın:

Amasra-Coşkun Demirel, Kurucaşile-Hüseyin Sevim, Ulus-Hüseyin Ulus

Batman:

Gercüş-Bedrettin Ekmen

Bilecik:

Bozüyük-Mahmut Fındık, Gölpazarı-İlyas Ünal, İnhisar-İbrahim Ünal, Osmaneli-Orhan Ergül, Pazaryeri-Hikmet Öztürk, Söğüt-Hasan Türbedar, Yenipazar-Mehmet Ünal

Bingöl:


Genç-Cezair Çağlar, Kığı-Coşkun Güven, Solhan-Servet Bulut, Yayladere-Hüseyin Gökçen, Yedisu-M. Şerif Memioğlu

Bitlis:

Adilcevaz-M. Reşit Önal

Bolu:

Göynük-İsmail Özel, Kıbrısçık-Hasan Hüseyin Yaman, Mengen-Yurdakul Eröz, Mudurnu-Mehmet Karakaşoğlu, Seben-M. Zikrullah Tuğran

Burdur:

Ağlasun-Halil İbrahim Çakır, Bucak-Necati Özbek, Gölhisar-Fuat Elbilav, Karamanlı-Ahmet Avcıoğlu, Tefenni-Mustafa Kahveci, Yeşilova-Ünal Korkmaz

Bursa:

Gürsu-İlyas Kaleş, Harmancık-Ahmet Tufan, İnegöl-Mehmet Parlar, İznik-Erdoğan Savaş, Karacabey-Erhan Gül, Keleş-Süleyman Güler, Kestel-Fikri Hafızoğlu, M. Kemalpaşa-Mehmet Ortalık, Nilüfer-Mustafa Bozbey, Orhaneli-Barbaros Çetin, Orhangazi-Mahir Örgün, Yenişehir-İsmail Olcar, Yıldırım-Erdal Altun

Çanakkale:

Biga-Şükrü Kemerli, Bozcaada-Orhan Acar, Çan-Ali Sarıbaş, Eceabat-İ. Hakkı Sarpkaya, Ezine-Hasan Çetin, Gelibolu-Mustafa Özacar, Gökçeada-Naci Kaynar, Lapseki-Yaşar Şaban Genç, Yenice-Mustafa Ege

Çankırı:

Çerkeş-Hasan Çelen, Kızılırmak-Köksal Alantor, Şabanözü-Ahmet Albayrak

Çorum:

Alaca-Kadir Dalaslan, Dodurga-Süreyya Özbek, Kargı-Recep Akyıldız, Laçin-Serdal Eser, Mecitözü-Selçuk Aksoy, Oğuzlar-Ömer Kırtak, Ortaköy-Hacı Ömer Atak, Sungurlu-İlhan Sarıaltun, Uğurludağ-Selahattin Yıldırım

Denizli:

Acıpayam-Ömer Alev, Akköy-Ahmet Sivaslıoğlu, Baklan-Ali Beşparmakkaya, Bekili-Ahmet Öztürk, Beyağaç-Duran Demir, Bozkurt-Saim Sadıç, Buldan-Halil Baştürkmen, Çal-Mehmet Yanarca, Çameli-İdris Deniz, Çardak-Ali Cengizer, Çivril-İ. Hakkı Aslan, Güney-İhsan Ekmekçi, Honas-Mesut Önel, Kale-Osman İçke, Sarayköy-Orhan Karaköse, Serinhisar-Hüseyin

Gemi

Diyarbakır:

Çüngüş-Mehmek Geçit, Ergani-Atilla Geçer, Hani-Hasan Baycan, Hazro-Resul Dolan, Kocaköy-Hamdullah Kılıç, Kulp-Cengiz Eren

Düzce:

Akçakoca-Fikret Albayrak, Çilimli-Cemil Tınaz, Gölyaka-Ufuk Çavuş, Kaynaşlı-Bedri Yaman

Edirne:

İpsala-Mehmet Karagöz, Keşan-Mehmet Özcan, Lalapaşa-Fikret Zobar, Meriç-Erol Dübek, Süloğlu-İsmet Balın, Uzunköprü-Hasan Boz

Elazığ:

Ağın-Hasan Engin Yücel, Karakoçan-Haydar Ulaş, Maden-Suat Doğan, Sivrice-Erdem Şahin

Erzincan:

İliç-Ayhan Bozık, Kemah-Naci Özkurt, Refahiye-Şerafettin Aygün

Erzurum:

Aşkale-Secaattin Konakoğlu, Karaçoban-Alican Kocakaya, Karayazı-Yalçın Çabakçurlu, Köprüköy-Cahit Karasu, Oltu-İbrahim H. Ekinci, Şenkaya-Vural Güven

Eskişehir:

Alpu-Mesut Dümrek, Beylikova-Hasan Tezel, Çifteler-Sebahattin Çarkacı, Han-Ramazan Şanlı, İnönü-İsmail Karaköse, Mahmudiye-Vahit Karslı, Mihalgazi-Suat Hümmet, Mihalıçcık-Ramazan Öztürk, Sehitgazi-Harun Yalçın, Sivrihisar-İbrahim Kılıçaslan

Gaziantep:

Araban-Hasan Doğru, İslahiye-Mustafa Şahin, Karkamış-Nuh Kocaaslan, Nizip-İbrahim Halil Sayın, Şahinbey-Ali İhsan Sofuoğlu, Şehitkamil-Ahmet Yılmaz

Giresun:

Alucra-Dursun Kılıçkaya, Bulancak-Öner Eriş, Çanakçı-Hüseyin Dede, Dereli-Muzaffer Karakayalı, Doğankent-Ekrem Ünlü, Espiye-Şerif Karal, Eynesil-Harun Çetin, Görele-Nazım Dede, Güce-İlhan Ayrancı, Keşap-Hami Çakır, Piraziz-Mehmet Güneş, Tirebolu-Burhan Takır

Gümüşhane:

Kelkit-Halit Doğan, Torul-Adnan Güngör Üçüncüoğlu

Hatay:

Belen-Fevzi Yüksel, Dörtyol-Necmettin Şimşek, Erzin-Mehmet Güven, Hassa-Abdurrahman Çınkı, İskenderun-Adnan Menderes Kılınçoğlu, Kırıkhan-Mehmet Çakıcı

Isparta:

Aksu-Mustafa Topuz, Eğirdir-İlhan Şimşek, Gelendost-Ali Barış, Gönen-Hüseyin Kaya, Keçiborlu-Turgut Soykan, Sütçüler-İbrahim Özdemir, Ş. Karağaç-Mustafa Tunç, Uluborlu-Mehmet Emir

İstanbul:

Bayrampaşa-Tayyar Akar, Beykoz-Alaattin Köseler, Büyükçekmece-Ali Çebi, Esenler-Cem Haydar Bektaş, Gaziosmanpaşa-Sabri Öztürk, Kadıköy-Selami Öztürk, Silivri-Yılmaz Kandemir, Sultanbeyli-Ömer Erdoğan, Şile-Şecaattin Güney, Şişli-Mustafa Sarıgül

İzmir:

Çeşme-Faik Tütücüoğlu, Foça-Gökhan Demirağ, Menemen-Tahir Şahin, Seferihisar-Etem Çalış, Selçuk-Vefa Ülgür, Tire- Halil Çulhaoğlu

Kahramanmaraş:

Andırın-Hindal Bozkurt, Elbistan-Sıtkı Çıtak, Nurhak-Ahmet Akkuş, Pazarcık-Memiş Özdal, Türkoğlu-Ahmet Ergül

Karabük:

Eskipazar-Burhan Özdemir, Ovacık-Turgut Şahin, Safranbolu-Ziya Ünsal, Yenice-Mustafa Akay

Karaman:

Ayrancı-Durgut Sevimli, Ermenek-Ahmet İleri, K.Karabekir-Reşat Günaydın

Kars:

Arpaçay-Öner Avcı, Digor-M.Ali Ayman, Kağızman-İlhami Aras, Sarıkamış-Hasan Cellat, Selim-Celal Tanrıkulu

Kastamonu:

Abana-Şevket Yazgan, Araç-Bahtiyar Yaşar, Azdavay-Mustafa Özcan, Çatalzeytin-M. Muhlis Acar, Daday-Kadir Er, Devrekani-Hidayet İlgen, Hanönü-Şükrü Özün, Küre-Ahmet Özçelik, Pınarbaşı-Şevket Sipahi, Seydiler-Şahin Aydın

Kayseri:

Bünyan-Ersoy Dolukan, Felahiye-Gürsel Kısır, Hacılar-Şevket Sami Aydemir, Kocasinan-Dinçer Erden, Melikgazi-Ayşegül Gürlek, Özvatan-Ömer Dalkıran, Talas-Mehmet Timuçin, Tomarza-İsmet Yılmaz, Yeşilhisar-Ahmet Kafkas

Kilis:

Musabeyli-Abdullah Cançelik, Polateli-Mustafa Polat

Kırıkkale:

Bahşılı-Yasin Taş, Çelebi-Kenan Yakut, Delice-İkram Okyan, Sulakyurt-Atakan Yurt, Yahşihan-Osman Ersayar

Kırklareli:

Babaeski-Muzaffer Haluk Teksezer, Demirköy-Tarık Sayılgan, Kofcaz-Nihat Öztürk, Lüleburgaz-Recep Ayaz, Pehlivanköy-Mustafa Gür, Pınarhisar-İbrahim Akkuş

Kırşehir:

Akçakent-Dede Ünsal, Akpınar-Şükrü Turgut, Boztepe-Mustafa Canpolat

Kocaeli:

Gölcük-Orhan Erok, Karamürsel-Osman Gençer

Konya:

Akşehir-Ahmet Nuri Köksal, Cihanbeyli-Mevlüt Çivi, Çumra-Ahmet Mısral, Derbent-İsmail Fidan, Doğanhisar-Mehmet Öztoklu, Emirgazi-Cuma Bektaş, Ereğli-Kenan Akpınar, Güneysınır-Mehmet Yakıcı, Hadim-Yılmaz Çetin, Hüyük-Hüseyin Timurlenk, Ilgın-Ali Buksur, Kadınhanı-Ercan Çınar, Karapınar-Kamil Bülbül Okuyucu Kulu-Arap Koç, Meram-Fatma Derya Demirel, Sarayönü-Hikmet Konar, Selçuklu-Azmi Akgül, Seydişehir-Mehmet Kızıldere, Tuzlukçu-Ziya Atar

Kütahya:

Gediz-Kudret Özhan

Malatya:

Akçadağ-Hasan Saklı, Arapgir-Mustafa Aydın Peker, Battalgazi-Zafer Dirican, Hekimhan-Vahit Mutlu, Kuluncak-Mustafa Yıldız, Pötürge-Necdet Ayaydın, Yazıhan-Erdoğan Büyükkaya, Yeşilyurt-Osman Tosun

Manisa:

Ahmetli-Cemal Sözver, Alaşehir-Ahmet Can Gürkan, Demirci-iŞahin Keskin, Gölmarmara-Veli Döngel, Gördes-İbrahim Akşahan, Kırkağaç-Mustafa Kireççi, Köprübaşı-Zeki Koçak, Kula-Servet Gündüz, Salihli-Mustafa Uygur Okay, Sarıgöl-Ömer Karcı, Soma-Önder Adar, Turgutlu-Mehmet Topay

Mersin:

Anamur-Suphi Alp, Aydıncık-Ahmet Bahar, Bozyazı-Durmuş Ayaz, Çamlıyayla-Alper Talay, Erdemli-Emel Sevim, Gülnar-Mustafa Telefon, Silifke-Mustafa Şimşekli, Tarsus-Adil Aktay

Muğla:

Datça-Alim Karaman, Fethiye-Ahmet Çaçaron, Köyceğiz-Salih Erbay, Marmaris-Muhammet Ali Acar, Milas-Feyzi Topuz, Ortaca-Mevlüt Öztürk, Ula-Ümit Karaaslan

Muş:

Korkut-Kasım Ataman, Varto-Seyit Ali Bingöl

Nevşehir:

Acıgöl-Osman Güçlü, Avanos-Rasim Öker, Kozaklı-Mustafa Cihan, Ürgüp-Bekir Ödemiş

Niğde:

Bor-Sami Şadan Eriç, Çamardı-Ahmet Bıckı, Çiftlik-Eşref Tekin, Ulukışla-Hacı Avşar

Ordu:

Akkuş-İhsan Görgülü, Aybastı-Ahmet Eren, Çatalpınar-Habip Türkan, Çaybaşı-Selahattin Kargalı, Gölköy-Recep Karamehmetoğlu, İkizce-Hasan Karayel, Karabaş-Şerafettin Tecim, Kumru-Adil Karaoğlanoğlu, Mesudiye-Ahmet Baki Yılmaz, Perşembe-İsmail Çolak, Ulubey-Ayhan Kaymaz, Ünye-Osman Yurt

Osmaniye:

Alpu-Ahmet Nuri Atasever, Düziçi-Cemal Algan, Hasanbeyli-Mehmet Akça, Kadirli-Sadi Balcılar, Toprakkale-Ekrem Doğa

Rize:

Fındıklı-Ali Fikri Saatçi, Pazar-Hikmet Hatırnaz

Sakarya:

Akyazı-Sabahattin Mestan, Ferizli-Ali Genç, Geyve-Atilla Zeytinoğlu, Hendek-Ali Üstüncan, Karasu-Muzaffer Tatlı, Kaynarca-Öner Acar, Kocaali-Ertuğrul Kesik, Sapanca-Osman Nuri Erdoğan, Sögütlü-Recep Genç

Samsun:

Alaçam-Fırat Ararat, Çarşamba-Hüseyin Değerli, Tekkeköy-Feyzullah Çıku, Vezirköprü-Suat Binici, Yakakent-Hüseyin İslam

Siirt:

Pervari-Şevket Beytekin

Sinop:

Ayancık-Mustafa Sarısoy, Boyabat-Mustafa Türk, Dikmen-Süleyman Taşkın, Durağan-Abdullah Gürdamar, Erfelek-Ruhi Turan, Gerze-Mehmet Öncü

Sivas:

Hafik-Şevket Güven, İmranlı-Ali Doğan Demirtaş, Suşehri-Yaşar Yavuz, Şarkışla-Cafer Karabulut, Ulaş-Tuncay Demir

Şanlıurfa:

Akçakale-Halil Ayhan, Birecik-Rıfat Ayalp, Bozova-Mehmet Ural, Ceylanpınar-Faik Öcalan, Halfeti-Mahmut Özdemir, Hilvan-Mehmet Erkan, Siverek-Şeymus Aydın, Suruç-M. Salih Tekinalp

Tekirdağ:

Çorlu-Altan Ersin, Hayrabolu-Rıfat Güzelocak, Malkara-Ali Atılgan, Marmara Ereğlisi-Bingöl Atılgan, Sarayköy-Mahmut Halilciklioğlu, Şarköy-İbrahim Uyar

Tokat:

Almus-Lami Kepenek, Erbaa-Niyazi Kırımca, Niksar-Remzi Demir

Trabzon:

Araklı-Yusuf Hasançebi, Beşikdüzü-Mehmet Gözaçan, Çarşıbaşı-Hüseyin Kabataş, Düzköy-Hüseyin Tirgil, Köprübaşı-Yusuf Sancak, Maçka-Ertuğrul Genç, Of-Ahmet Saral, Şalpazarı-Mustafa Öztürk, Tonya-Ali Kemal Akbulut

Tunceli:

Çemişkezek-Nevzat Altan, Hozat-Güzel Doğan, Mazgirt-Ali Tunç, Nazimiye-Bertal Ateş, Ovacık-Çetin Yerlikaya, Pertek-Kenan Çetin, Pülümür-Mesut Coşkun

Uşak:

Banaz-Tahsin Erdem, Eşme-Şevket Eşmelioğlu, Karahallı-Nihat Süzek, Sivaslı-Dursun Poyraz

Van:

Başkale-Abdullah Saruhan, Çaldıran-Abdulmecit Aladağ, Çatak-Aziz Eraslan, Gevaş-Faik Tan, Özalp-M. Şirin Ataç, Saray-Metin Özaslaner

Yalova:

Altınova-Kemal Gülbahar, Armutlu-Abdullah Gencer, Çiftlikköy-Erdinç Eke, Çınarcık-Mustafa Sulu

Yozgat:

Aydıncık-Haydar Çelik, Boğazlıyan-Mustafa Özdağ, Çandır-Mustafa Orhan Bulucu, Çekerek-Satılmış Yılmaz, Kadışehri-Çetin Cansever, Sarıkaya-Murat Taştan, Sorgun-Sardar Dağkıran, Şefaatli-H. Yıldırım Eser, Yenifakılı-Necmettin Demirci, Yerköy-Rıza Tataroğlu

Zonguldak:

Alaplı-Fevzi Temiz, Devrek-Hasan Kıyıcıoğlu, Gökçebey-Saim Aydemir, Çaycuma-Mehmet Özdal, Ereğli-Semih Özkök

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.