kpss tercihlerine yönelik açıklama,ösym kpss tercihlerine yönelik açıklamayı yaptı

kpss tercihlerine yönelik açıklama,ösym kpss tercihlerine yönelik açıklamayı yaptı

Nihayet öss den beklenen açıklama geldi,binlerce kişinin beklediği açıklama bugün ösym tarafından yapıldı.


Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2008/4 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan tercih yapabilmek için, 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılmış olan 2008-KPSS Lisans ve 21 Eylül 2008 tarihinde yapılmış olan 2008-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a girilmiş ve bu sınavların en az birinden ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekir.

Adaylar tercihlerini, 24 Aralık 2008 – 5 Ocak 2009 tarihleri arasında ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet sitesinde yayımlanacak olan Kılavuzda yer alan kurallara göre internet üzerinden kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

KPSS-2008/4 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

resmi ösym açıklaması bu yönde.

“kpss tercihlerine yönelik açıklama,ösym kpss tercihlerine yönelik açıklamayı yaptı” için 2 yorum

  1. KIZ MESLEK LİSESİ EL SANATLARI BLÜMÜ MĞZUNUYUM 2008 KPSS DEN 52 PUAN ALDIM ATANMA ŞANSIM VARMI SİZCE VE HALA TERCİ YAPMADIM TERCİH TARİLERİ NA ZAMAN LÜTFEN TERCH TARİHİNİ SYLEYİN ÇOK ARADIM BULAMADIM.YARDIMCI OLURSANIZ SEVNRİM FARKLI BR BÖLÜM TERCF ETSEM ATAN MA ŞANSIM OLRMU BU PUANLA. ŞİMDİDEN TEŞEKKRLER SORULARMA CEVAP VEWRİRSENİZ ÇOK MTLU OLURUM HÇ KMSEDEN DĞRU NET CEVAP YOK BİLEN YOK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.