iphone,iphone nedir,iphone türkiye,iphone telefon,iphone nasıl kullanılır

iphone,iphone nedir,iphone türkiye,iphone telefon,iphone nasıl kullanılır,iphone turkcell

bir süredir bir iphone çılgınlığıdır almış başını gidiyor,peki bu iphone nedir,ne değildir,nasıl kullanılır.


Apple tarafından ilk duyurulduğunda teknoloji dünyasında büyük bir gürültü kopmuştu. İkinci bir gürültü ise Amerika’da ilk pazara çıktığı zamanlarda yaşandı. İlk gürültüde telefona bakış açısında radikal bir değişimin heyecanı yaşandı, teknolojide birden bire 10 sene atlama yapılmış gibi hisetti herkes. Ürün piyasaya çıktıktan sonra ise müthiş bir hayal kırıklığı yaşandı aynı heyecanlı grup tarafından. Herkes sayfalarca iPhone‘un neler yapamadığından bahsetti durdu…

Ürünün 2007 Haziranında Amerika’daki fiyatı 8 GB’lık model için 599$, 4 GB’lık model için de 499$ olarak belirlenmesine karşın, Apple, ürünün piyasaya sürülmesinin yaklaşık bir ay ardından 4 GB’lik modeli iptal ederek, fiyatı 499$ olarak belirlenmiş 16 GB’lik yeni bir modeli satışa çıkartmış, 8 GB’lik modelin fiyatını da 399$’a düşürmüştür. Bu ani karar karşısında kısa sürede 200$ civarında zarara uğrayan iPhone’un ilk müşterilerinin şikayetlerine karşılık Apple, söz konusu indirimden zarara uğrayan müşterilerine teselli olarak 100$ değerinde hediye çekleri dağıtmıştır.

Telefonun alınmasının ardından, 100$’lık ek bir etkinleştirme ücretinin yanı sıra, dolaşım hariç 60$’lık aylık yurtdışı kullanım ücreti ve kablosuz internet gibi diğer hizmetlerden faydalanabilmek için ayrıca abonelik ücretlerinin ödenmesi zorunlu kılınarak son derece pahalı bir ürün haline getirilen iPhone, teknik özellikleri ve tasarımı için takdir toplamasına karşın, kısıtlayıcılığı ve pahalılığı karşısında çok sayıda olumsuz eleştirinin hedefi olmuştur.

Türkiye‘ye GSM Operatörü Turkcell tarafından satışa sunulmak üzere 26 Eylül 2008 tarihinde getirilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.