facebook nasıl kullanılır,facebook klavuzu,facebook kullanımı nasıl

şu günlerde bir hayli popüler olan facebookda iyi bir ortam ,iyi bir çevre edinmek isteyenlerin yapması gerekenler neler?

facebook kullanım klavuzu olarak bu yazıyı dikkatle okumanızı tavsiye ediyorum.


Arkadaşlarınız için gizlilik:

Başlangıç ayarlarında herkes arkadaşlarınızın listesini görebilir. Bu durum ‘Poke, Message and Friend Request’ ayarları kısmında ‘Friends-arkadaşlar’ seçeneğinden vazgeçerek ortadan kaldırılabilir.

Bir profesyonel, bir de kişisel profiliniz olsun:

Facebook arkadaşlarınızla şakalaşıp eğlenebileceğiniz bir ortam olduğu kadar, profesyonel/mesleki amaçlara da hizmet edebilir. Her ne kadar Facebook kurallarına aykırı olsa da iki profiliniz olsun, profesyonel profilde tam ad, mesleki durum, eğitim ve yalnızca sektörel bağlantılar olsun. Bu profil altında iş ve okul ağlarınıza takılın. Sulu değil profesyonel bir fotonuzu ekleyin ya da hiç eklemeyin. Kişisel ve özel profilinizdeyse isim, takma isim kullanabilrisiniz; soyadınaysa gerek yok ya da tek bir harfle ifade edin. Bu profille okul ve işyeri, meslek ağlarına bağlanmayın. Mesleki deneyiminizi paylaşmayın. İş e-posta adresinizi kullanmayın. Ve istediğiniz her şeyi yapın. Ancak iş ve özel arkadaşlarınızı birbirine karıştırmayın.

Herkesle arkadaş olmayın:

Şu kısacık Facebook kariyerinde en çok dikkat çeken şey, birçok insanın bir zombi açlığıyla arkadaş listelerini şişirme çabası. Arkadaşlığa onay verdiğiniz kişilerin sizin arkadaşlarınızın bilgilerine erişebileceğini unutmayın.

Kimlik hırsızlığı:

Hakkınızdaki bilgileri kamulaştırmanın, kaba kimlik bilgilerinizin başkaları tarafından kullanılabilmesi riskini doğruyor ki bu bir başkasının ’sizin adınıza’ başka bir sosyalleşme ortamında faaliyet göstermesi riskini doğuruyor.

Facebook gizlilik politikası:

Facebook ile yaptığınız anlaşma gereği, bu oluşum size ait bilgileri diğer şirketlerle paylaşabilir ya da satabilir, bunu unutmayın.

“facebook nasıl kullanılır,facebook klavuzu,facebook kullanımı nasıl” için 19 yorum

 1. face fotoğraf eklemek istiyorum ama nasıl yapmalı bilmiyorum bu konuda bilgi almak istiyorum

 2. ÖNCELİK LE SELAMUN ALEYKÜM
  BEN BİR ARKADAŞIN PROFİLİNE GİRMEYE ÇALIŞTIM TIKLADIĞINIZ BAĞLANTI BOZUK VEYA
  SAYFA KAPATILMIŞ OLABİLİR DİYOR
  AYNI KİŞİYE DİĞER FACEMDEN BAKTIM
  KİŞİNİ SAYFASI AÇIK KAFAM KARIŞTI ŞİMDİ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 3. melek internetin başında mısın dün sana mesaj yazdım galiba yoktun dün sana 4 kere mesaj yazdım mesaj gelmedi

 4. facebook kullanmak çok zor nasıl öğreneceğim baktım baktım bir şey bulamadım bana biri yardımcı olsun lütfennnnnnnnnnn

 5. el kadar bebeler kullanıyo ben hala ayıkamıyorum bu face denen şeyi nası kıvırıyonuz anlatın bi yhaaa

  1. çok haklısın melek internetten google a girdim facebook nasıl kullanılır yazdım birşey a
   nlamadım nolur sen bana söyle bana cevap yaz bekliyorummmmm tamam mı melekcik

 6. ben benimm proflime benim haberim olmadan bende ekli olamayn kişilerin gezdginden haberdar olmak istyom nasıl oolcak bilgi veriniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.