2.key ödemeleri başlıyor,2009 key ödemeleri,yeni key ödemeleri başlıyor

ilk key ödemelerinde ismi sorgulama sayfasında çıkmayan kişilere müjde 2009 yılında bu ödeme yapılmayan yaklaşık 2 milyon kullanıcıya yeniden ödeme yapılacağı kararlaştırıldı.

KONUT Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerinden yararlanamayanlar için ek liste hazırlanması kararlaştırdı. Buna göre, halen devam eden ödemelerin ardından hazırlanacak yeni listeyle, ödemelerden yararlanamayanlara hak tanınacak. Bu listede, alacağı tutarı itiraz ederek, tutarın yükselmesini sağlayan hak sahiplerinin de isimleri yer alacak. KEY ödemelerinin başlamasıyla birlikte, birçok hak sahibinin isminin listede yer almadığı ortaya çıktı. KEY hak sahipleri üç ay içinde itiraz edebilecekler. Bu itirazlar sonucunda yeni tutarlar da devlet tarafından ödenecek. İkinci etap ödemelerin sağlıklı yapılması için yeniden KEY listesi hazırlanması kararlaştırdı.


2 MİLYON KİŞİYE ÇIKABİLİR

Star Gazetesi’nin haberine göre KEY ödemeleri için hazırlanacak olan ek listede, vatandaşlık numarası bulunamayan hak sahipleri, kamu kurumları tarafından bilgileri postayla gönderilen hak sahipleri ile listelerde yer almayanların isimleri yer alacak. Listelerle ilgili çalışmalar başladı. 8.5 milyon hak sahibinin ödemesiyle ilgili çalışmaların sona ermesinin ardından, yeni listedeki hak sahiplerine ödeme yapılacak. Ek listenin, vatandaşlık numarası tespit edilemeyen ve sicil numarası bulunan 1.3 milyon hak sahibi ile 2 milyon kişiden oluşması bekleniyor.

“2.key ödemeleri başlıyor,2009 key ödemeleri,yeni key ödemeleri başlıyor” için 18 yorum

  1. şehir efsanesi oldu bu keyler her kafadan bir ses dogruyu bilen varsa yazsın bu işkenceden herkesi kurtarsın.sygılarımla

  2. ben emnıyette teknısyen yardımcılıgında çalıştım 17.03.1980 işe gırış 15.08.2004 ayrılış tarıhı bu sure içinde 12 ay lojmanda oturdum elıme geçen 135 lıra aldım ıtıraz dılekçemı verdım ne kadar key parası alırım teşşekurler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.