google adsense hakkında ,adsense ödemeleri,google adsense sorular ve cevapları

1-)Aynı İsimle birden fazla hesap açabilirmiyiz ?

Cevap a ) Google Adsenseden Aktif Bir Hesabınız var ise google adsenseye aynı isim ve soyisimle başvurduğunuzda Google adsense başvurunuzu ”Zaten şuanda aktif olan bir hesabınız olduğu” gerekçesi ile reddeder.Çünkü googleye göre birden fazla hesap kullanmak yasak olup kişi zaten eğer birden fazla web sitesi var ise hesabını istediği kadar sitede kullanabilir ve Kanal yönetimi ile bu sitelerin istatistiki verilerini tutabilir.

Cevap b ) Google adsenseden daha önce banlanmış iseniz google adsenseye aynı isim ve soy isimle başvurduğunuzda Google adsense başvurunuzu Kabul eder.(Bunu yapmasının sebebi tahminimce google Hesap onaylama işlemleri sırasında geliştirdiği filtreleme tekniğinde şahsın banlanmış olmasını kaile almıyor olabilir.)


*Lakin Hesabınızı aktif olarak kullanmaya başladığınızdan yaklaşık olarak 1 hafta 10 gün sonra Google adsenseden şöyle bir mail alırsınız.”Bu hesap daha önce kapatılmış bir hesapla ilişkilendirildiği için durdurulmuştur,Reklamverenlerin haklarını vs vs..”

2-)Aynı Adres,Soyadı,Telefon ile başvurabilirmiyiz ?

Cevap : Yukarıda belirtmiş olduğum sonuçlar aynı şekilde bu sorudada geçerli olmaktadır.Daha önce Banlanmış bir Ev adresi vede Telefon İle Tekrar başvurduğunuzda 1.Ci Soru Cevap b) ‘ dede belirttiğim sonuçla karşı karşıya kalırsınız.

Ayrıca yine aynı ev adresinden 2 farklı başvuru yapmakda ban sebebidir.Googleye göre bir ev adresinden,telefondan vs 2 ayrı başvuru yapılması kural ihlalidir.

Soyadının aynı olması ban sebebi değildir(Bu durumun geçerli olması için adres telefon vs bilgilerinin farklı olması lazım.)

3-)Eft bilgileri kısmına Google adsensedeki ad soyadım değilde farklı bir isim yazarak ödeme almak istiyorum bu mümkünmüdür ?

Cevap a) 18-11-2006’dan önce açılmış vede eft banka bilgileri onaylatılmış hesaplar tıpkı bu ay ödeme aldıkları gibi bundan sonraki aylarda farklı ad ve soyad olsa bile rahatlıkla ödeme alabileceklerdir.

Cevap b)
18-11-2006′ dan sonra heap açılmak istendiğinde google adsense başvuru sayfasında belirtilmiş olan

• Alacaklı adınızın banka hesabınızdaki adla aynı olması gerekir.
• Alacaklı, AdSense’e katılabilmek için en az 18 yaşında olmalıdır.

Kurallarına göre bu tarihten sonra açılmış hesaplarda banka bilgilerinin google adsense ad ve soyadı ile aynı olmak zorunluluğu vardır.

daha detaylı bilgiye ulaşmak için http://www.r10.net/google-adsense/35732-google-adsense-sorular-ve-cevaplari.html bu linke göz atınız.

“google adsense hakkında ,adsense ödemeleri,google adsense sorular ve cevapları” için 2 yorum

  1. slm arkadaşlar benim a adında bir sitem vardı geçersiz tıklama diye banı yedim.. sonra aynı pc den b ve c adında diğer sitelerimi adsenseye kayıt ettim yine üyeliğim kabul edilmedi ve kabul edilmeme durumu olarakda geçersiz tıklama deniliyordu. bu sefer başka bir pc den başka bir sitem için adsenseye üye oldum bu sefer kabul edildi.. Sorunum ise bu kodlarla yukarda bahsettiğim ban yediğim sitelere de adsense kodlarını ekleme şansım var mı ? varsa tekrar ban yeme gibi durumum var mı ? geçersiz tıklama olayını ortadan kaldırdıkdan sonra tabiki

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.