Arog, bir yontmataş filmi

Gösterim tarihi: 05.Aralık.2008
Yönetmen: Ali Taner Baltacı, Cem Yılmaz
Oyuncular: Cem Yılmaz, Özge Özberk, Ozan Güven, Nil Karaibrahimgil
Dil: Türkçe
Tür: Komedi


Cem Yılmaz’ın daha çekimleri başlamadan merakla beklenen filmi A.R.O.G nihayet seyirciyle buluşuyor. Yılmaz, bu kez seyircisini kendi espri anlayışıyla geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Konusu
Gora gezegeninde yaşadığı maceradan sonra yanında sevdiği kadın Ceku ile beraber dünyaya dönen Arif, mutlu bir yaşam kurmuş, doğacak çocuklarının tatlı telaşı içinde yaşamını sürdürmektedir. Ama bu esnada Gora gezegeninde Logar ve has adamı Tihulu’nun güdümünde hain bir plan işlemeye başlamıştır. Logar, tüm evrendeki en büyük düşmanı Arif’den intikam almaya yemin etmiştir. Arif’i öldürmenin basit bir intikam olacağını düşünen Logar, daha acı verici bir yöntem bulur: onu 1 milyon yıl öncesine göndermek…

Logar’ın kusursuz planı sayesinde 1 milyon yıl önce yaşayanlar da Arif ile tanışma fırsatına sahip olurlar. Tarihin taşlı topraklı sayfalarında yaşanan iyilerle kötülerin savaşına Arif’in katılması ile artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır… Tarih kitapları yeniden yazılacak, belgeseller yeniden çekilecek, müzeler yeniden düzenlenecek; insanlık, tarihini yeniden yazacaktır..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.