İnternetten iş aramak ve iş ararken dikkat edilecek hususlar

Mezun oldunuz veya çalıştığınız iş yerinde rahat değilsiniz veya ücretiniz yetersiz.İlk yapmanız gereken word veya pdf formatında bir özgeçmiz oluşturmanız.Peki özgeçmiş oluşturduk şimdi ne yapmayalıyız?

ilk yapmanız gereken kariyer sitelerine üye olup, size uygun olan ilanlara başvurmak.Dikkat çekmek istediğim nokta her ilana değil sizin karakterinize uygun ilanlara başvurmak, ilana ilgi çekici bir de önyazı ekledikten sonra yapmanız gereken başka da birşey kalmıyor.


Peki bu kariyer siteleri hangileri? Kendi kişisel deneyimime göre hem işveren sayısı hem de kullanılan tasarım itibariyle en etkilisi Kariyer.net , başka bir alternatifse hiç kuşkusuz yenibiris.com , bir de sadece bilişim teknolojilerine uygun iş seçeneklerinin sunulduğu cvzip.com var , bunlara ek olarak careerjet.com.tr türkiyeye hızlı giriş yapmış kariyer sitesi.

Önerdiklerime ek olarak cember.net,turkcv.com diğer bazı kariyer siteleri.

“İnternetten iş aramak ve iş ararken dikkat edilecek hususlar” için 1 yorum

  1. cv olu$tururken bol bol referans vermeniz gerekiyor. referans verdiğiniz kişinin cep telefonunu yazmanız daha mantıklı, cünkü telefonla aramiyorlar mail verirseniz mail atabilirler. şişirme bir cv ile heryere girebilirsiniz.
    ben yaptim oldu*

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.